Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiZprávy z PrahyFirma Protech Vám zapůjčí na zkoušku BMW i3

Firma Protech Vám zapůjčí na zkoušku BMW i3

BMW i3 Jiří Hladík

Firma Protech Vám zapůjčí na zkoušku BMW i3

Naší redakci bylo zapůjčeno vozidlo BMW i3 , které se líbí především řidičům toužícím po nenáročném voze a fanouškům technologií budoucnosti. Mnichovská firma pochopila životní styl zájemců o elektromobily a nabídla model, který vyžaduje minimální údržbu a dá se nabíjet v každém obchodním centru pomocí čipové karty. BMW i3 se rychle zařadilo k nejprodávanějším elektromobilům na trhu v Německu.

Nová generace BMW i3s s mírně přepracovaným vzhledem se snaží tvářit sportovněji než původní i3. Skelet karoserie je z většiny vyrobený z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny, při jehož produkci dochází k maximálnímu možnému využití obnovitelných zdrojů. Uhlíková vlákna spolu s dalšími lehkými materiály znamenají, že váží 1 340 kilogramů. Karoserie poutá pozornost  futuristickým designem, k jehož nejpoutavějším křivkám patří zakroucená spodní linie bočních oken.

BMW i3BMW i3 pořád působí futuristickým dojmem, jako by se mělo začít vyrábět zítra. Daleko více však zaujme s otevřenými boky, protože se do interiéru nastupuje dveřmi, jejichž zadní polovina se otevírá proti směru jízdy. Nastupování a vystupování z interiéru je usnadněno absencí pevného B-sloupku. Interiér je prostorný a pozice za volantem je relativně vysoká s dobrým výhledem.  Je zde kladen velký důraz na obnovitelné zdroje. Části interiéru jsou vyrobeny z recyklovaného plastu.  Moderně tvarovaná palubní deska,  dvouramenný volant a plochá sedadla s opěradly, která  jsou minimalisticky prostorově řešena. Musíte si také navyknout na rozmístění některých ovládacích prvků jako například na umístění startovacího tlačítka a voliče směru jízdy na sloupku řízení. Zapnutím tlačítka startéru se ze zadní části ozve mírné zabzučení elektromotoru a elektromobil je  připravený k jízdě. Elektromotor je umístěn pod podlahou zavazadlového prostoru. BMW i3 pohání elektromotor produkující 184 koní a 270 newtonmetrů, který čerpá energii z osmičlánkové trakční baterie o kapacitě 94 Ah / 33 kWh, která je vyrobena z recyklovaného hliníku.

BMW i3Bavorák umí vystřelit na stovku za 6,9 sekundy. Příval akcelerace je naprosto lineární a nezáleží na tom, z jaké rychlosti zrychluje. Velmi  kvalitní je odhlučnění interiéru. Elektromotor  má okamžitou razantní odezvu na plyn, ale vyznačuje se velmi silnou rekuperací. V provozu to znamená, že se může zpomalovat a brzdit pouhým uvolňováním plynového pedálu.  Je zapotřebí jezdit předvídavě a odhadovat, kdy a jak silně začít rekuperovat. Při rekuperaci delší než dvě sekundy se automaticky rozsvěcí brzdová světla.

BMW i3s je elektromobil navržený pro každodenní život ve městě a díky tuhému podvozk, jízda na nekvalitním asfaltu je nepříjemná. Jízdnímu komfortu nepomáhají ani dvacetipalcová aerodynamická kola s nízkoprofilovými pneumatikami.

 

BMW i3Elektromobily Protech, první čistě elektrický Autosalon v Praze, Švehlova 1900, 106 00 Praha 10, CZ. Se službou RENT – TRY – BUY vám následně cenu pronájmu odečteme od ceny vozu.

Elektromobilů BMW i3 je velmi zajímavým automobilem s futuristickými prvky a určitě si získá oblibu jako druhý vůz do rodiny.

redakce PZ, titulní foto – fotograf, cestovatel, úspěšný jezdec  E-Rallye Jiří Hladík

Facebook komentáře

Sdílejte články