Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Festka Spectre Porcelain

kolo

Unikátní karbonové kolo za více než 800 tisíc korun vyrobené pro milovníka porcelánu ruční malbou ilustrátora Michala Bačáka s detaily tvořenými 24 karátovým zlatem. Každé kolo Festka Bespoke je mistrovský kousek a originál připravený na míru budoucímu jezdci. Festka je jedním z mála výrobců na světě, kteří dokáží postavit karbonové kolo na míru. Její práce jde však mnohem dál. Za každým kolem Festka Bespoke se skrývá zajímavý příběh.

Nejnovější projekt, tentokrát pro vášnivého sběratele kol a milovníka porcelánu z Bangkoku, vznikl za 13 měsíců. Ilustrátor Michal Bačák na ultralehký karbonový rám kola obrazově zaznamenal životní cestu majitele kola v dekorativním duchu, který je umělcovým vlastním amalgámem portugalského Azulejo a tradiční anglické porcelánové školy Churchill Blue Willow. Ruční malbu kobaltovou modří doplňují detaily vytvořené 24k zlatem. Každý detail byl pečlivě promyšlený a konzultován s klientem. Design zahrnuje všechny důležité milníky v jeho životě, od narození dětí až po jeho koníčky jako cestování či hraní na flétnu, o cyklistice nemluvě.

koloAč kolo může působit křehkým dojmem, jedná se o velmi výkonný závodní stroj, který je navržen pro každodenní používání. Každý komponent na kole patří mezi to nejlepší na trhu. Ale ani to v tomto případě nestačilo. Festka je ještě musela kolu náležitě přizpůsobit. „Například z bezdrátové sady Sram eTap muselo jít dolů původní logování tvořené stříbrnou samolepkou, které následně nahradila ruční malba ladící lépe s celkovým designem. Kola Lightweight mají kromě pozměněného designu vyměněná ložiska za ta nejlepší dostupná keramická,“ popisuje Michael Moureček, spoluzakladatel firmy Festka.

Vlastním mnoho kol, která jsem si nechal postavit na míru, ale teprve u tohoto kola jsem pochopil, co to skutečně znamená. Festka překonala má očekávání,” říká majitel kola Suratchai Chenyavanij.

„Poté co klient vyslovil svou představu, bylo mi hned jasné, že tento projekt chci udělat s Michalem Bačákem. Obdivuji jeho smysl pro detail. Kolo tvoří krásný celek a při pohledu zblízka nabízí ohromné množství příběhů a rafinovaných detailů,“ popisuje vznik kola Tomáš Hnida, umělecký ředitel Festka.

Michal Bačák, vystudoval produktový design na UMPRUM ve Zlíně. Absolvoval grafickou stáž v Rotterdamu. Spolupracuje s řadou významných firem, jedna z jeho posledních prací byla pro značku Hermes. V roce 2016 byl vyhlášen ilustrátorem roku v rámci Czech Grand Design.

Festka je česká technologická firma, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality. Sídlo a výroba firmy je v centru Prahy v České republice. Festky sedlá celá řada zajímavých lidí od hollywoodských celebrit a miliardářů až po obyčejné začátečníky, který si chtějí užívat jízdy na mimořádném produktu, který vznikl např. i díky podpoře Evropské vesmírné agentury (ESA).

Ondřej Hampl

ondrej.hampl@accedogroup.com,

www.festka.com

concierge@festka.com

https://www.facebook.com/festka

https://www.instagram.com/festka/

 

Podobné příspěvky

Od Oidipovy manželky k Anně Karenině, Pavla Forest se chystá na velkou titulní roli.

Afri

Levnější nájemné ještě nějaký čas udrží mezi mladými Čechy oblibu bydlení bez rodičů

Afri

Investor se podřídil požadavkům Prahy 3.

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady