Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Festival Evolution opět startuje

Evolution

Podzimní Festival Evolution startuje již zítra.  Festival Evolution není třeba dlouze představovat. Kdo Flowee sleduje pravidelně, určitě už o něm slyšel a pokud ne, tak není lepší příležitost než to třetí zářijový víkend na Výstavišti v Praze Holešovicích napravit. Na co se můžete těšit tentokrát?

V termínu 21. – 22. září  se holešovické výstaviště promění v Mekku všech příznivců zdravého životního stylu a osobního rozvoje. Opět se můžete těšit na více než 250 vystavovatelů nabízejících zdravou výživu, přírodní kosmetiku, ekologické produkty, ale i potřeby pro děti. Výhodně zde můžete nakoupit také udržitelnou módu nebo barefoot obuv. A samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit food zónu, kterou je Festival Evolution pověstný. Kromě klasiky zde totiž můžete ochutnat dobroty veganské, vegetariánské, ale na své si přijdou i ti, kteří se stravují bezlepkově.

Potraviny a ekologie

Kromě kvalitních potravin a jejich vlivu na naše zdraví bude velkým tématem také ekologie. Hned první den festivalu, který mimo jiné připadá na celosvětový den úklidu World Cleanup Day, se můžete seznámit s Monikou Trojanovou z Trash Hero Czech Republic. Ta prozradí, že sbírat odpad je cool a že ještě lepší než jej uklízet, je ho nevytvářet. „Nechceme nadávat lidem, co pořád používají plast. Chceme je nadchnout a inspirovat, aby své chování změnili bez úbytku pohodlí. Vždyť malými krůčky jsme se dostali z prvního úklidu ve 20 lidech na 85 tisíc dobrovolníků. Za pouhé dva roky,“ říká.

Ekologie a praní prádla

Kromě Trash Hero se můžete na festivalu seznámit i s dalšími zajímavými projekty, například Zemito vám poradí, jak se vyvarovat toxických pracích prašků, čím je nahradit a jaké výhody eko praní přináší. Chybět nebude ani přednáška o biodynamické a přírodní kosmetice.

Plýtváte jídlem?

A věděli jste, že podle iniciativy Zachraň jídlo, která sbírá data týkající se plýtvání jídlem, vyplývá, že česká rodina vyhodí ročně okolo 46 kilogramů jídla? To už je dost vysoké číslo na to, abychom se nad ním zamysleli. I to je cílem Festivalu Evolution – ukázat, že kvalita by měla převyšovat nad kvantitou, a nemusí se to týkat pouze jídla, ale veškerých věcí a produktů, kterými se obklopujeme.

V rámci programové nabídky, která bude probíhat na pěti pódiích a zúčastní se jí okolo 120 vystupujících, je pro návštěvníky připravena celá řada inspirativních přednášek napříč jednotlivými oblastmi, kterých se tento multižánrový festival dotýká. Zavítat tak můžete na přednášky týkající se zdraví, stejně jako na praktické semináře koučů a psychologů nebo ukázkové lekce cvičení.

Emoce

Na řadu přijdou témata, nakolik naše strava, emoce, spánek, fyzická aktivita ovlivňují to, jak se cítíme a jakým nemocem otevíráme dveře do svého života, nebo jaký vliv mají hormony na naši postavu. Opět zde nebudou chybět přední čeští koučové, lékaři, či odborníci na výživu.

„Výjimečný formát festivalu umožní propojit tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální, s tou, která naopak působí příliš racionálně. Každý rok se snažíme nabídnout něco nového, dáváme prostor inovativním pohledům na tradiční přístupy a aktuálním tématům,“ říká zakladatel festivalu Ctirad Hemelík. Jeho slova potvrzují i další témata, kterým se festival věnuje, například budoucnosti základního vzdělávání. Máte představu, jak by měla běžná veřejná základní škola vypadat za rok, za pět či deset let? I o tom se bude na festivalu debatovat.

Alternativní léčba

Z oblasti zabývající se alternativou je možno za všechny účinkující vyzdvihnout účast vyhledávaného lékaře Erica Pearla, který je autorem tzv. Rekonektivního léčení. Věra Várady zase prozradí, jaké kameny se hodí pro která znamení a jak se naladit na jejich léčivou energii a harmonii.

Protáhnout tělo potom můžete při bollywoodském tanci, taiči, józe nebo si vyzkoušet dechové cvičení spojené s meditací. Pořadatelé myslí i na rodiče, kteří si budou chtít užít festivalovou atmosféru i bez dětí a v klidu si nakoupit. Proto zde nebude chybět hlídací koutek, kde se ti nejmenší zabaví pod dohledem zkušených učitelek. Stejně tak tu najdou útočiště maminky, které si potřebují své děťátko v klidu nakojit nebo přebalit.

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů a podrobného rozpisu programu najdete na www.festivalevolution.cz.

Podobné příspěvky

Šulcová, Skořepová,Vyskočil a další …

Šebík

Vzácná Kutnohorská iluminace bude vystavena na jediný víkend v roce .

Šebík

Prezident AK ČR Doležal zdůraznil význam podpory českých potravin

Redaktor J.Hampl

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady