Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Exekutorská komora zveřejnila další statistiku k exekucím

Web o exekucích

„Transparentni Exekutorská komora: Na svém webu zveřejňuje další statistiky k exekucím”

(PRAHA – 14. srpna 2019) – Na speciální webové stránce Exekutorské komory ČR www.statistiky.ekcr.cz jsou k dispozici další data. Na nejnovějším statistickém listu najdou zájemci údaje o exekucích s geografickým rozdělením na kraje a okresy.

Exekutorská komora tímto plní svůj slib, že bude data na novém webu pravidelně doplňovat a rozšiřovat. Aktuálně tedy mohou zájemci zjistit, kolik povinných je v určitém kraji či okresu i to, kolik je v krajích a okresech vedeno exekucí i kolik v nich je povinných. Nejméně exekucí (25 539) i povinných (149 475) je v kraji Vysočina, nejvíce pak v kraji Ústeckém – 121 592 povinných a 687 898 exekucí

Data jsou samozřejmě k dispozici ke stažení zcela zdarma k analýze a interpretaci jak pro média, tak i pro veřejnost. Exekutorská komora však upozorňuje, že data jsou vždy zatížena určitou chybovostí.

V souvislosti s dotazy na některé údaje odlišné od dat ministerstva spravedlnosti považuje Exekutorská komora za důležité sdělit, že data pro statistické listy nejsou čerpána jen z Centrální evidence exekucí, ale také z registru zahájených exekucí a z Infodat. „Rozhodli jsme se požádat ministerstvo spravedlnosti o jednání s cílem využít synergie spojených dat Centrální evidence exekucí a statistických výstupů ministerstva spravedlnosti,“ uvedl prezident EK ČR JUDr. Vladimír Plášil LL.M.

„Rozšíření dat o statistiky krajů a okresů je dalším krokem, který jsme při spuštění webu slibovali. Na statistickém webu je navíc i tabulka anonymizovaných údajů o jednotlivých povinných. K dispozici jejich řazení do okresu, potažmo kraje, spolu s údajem o počtu exekucí na tuto osobu a jejím věkem,“ přiblížil prezident Plášil.

Ing. Lenka Desatová, tisková mluvčí Exekutorské komory ČR
E-mail: mluvci@ekcr.cz

Podobné příspěvky

Festka Spectre Porcelain

Afri

Zlato se dnes prodávalo za cenu 1800 dolarů za troyskou unci 

Afri

MOJA je maminkou!

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady