Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiZprávy z Prahye-Salon v PVA EXPO Praha v Letňanech již od 14.11.2019

e-Salon v PVA EXPO Praha v Letňanech již od 14.11.2019

Fiat 500e

e-Salon v PVA EXPO Praha v Letňanech již od 14.11.2019

e-SALON 2019 bude opět plný premiér: Modely, které Česko poprvé uvidí na veletrhu čisté mobility Praha 31. října 2019 – Také druhý ročník veletrhu e-SALON, který se koná ve dnech 14. až 17. listopadu 2019, se bude pyšnit národními premiérami elektromobilů od věhlasných světových automobilek. V PVA EXPO PRAHA uvidí odborná i široká veřejnost modely od značek Volkswagen, KIA, ŠKODA, Tesla, Hyundai, Ford a mnoha dalších.

dobijeci stanice cezKromě elektromobilů budou k vidění i letouny s nadčasovým pohonem, skútry a další vozítka nebo supervýkonné dobíjecí technologie. Jaký pohled do budoucnosti nabídne letňanské výstaviště? Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ. V rámci veletrhu e-SALON se představí novinky značky ŠKODA – na veletrhu společnost ukáže hned několik modelů: CITIGOe iV, SUPERB iV a VISION iV. Elektrické CITIGO představuje dokonalý vůz do města, kde jeho kompaktní rozměry a bezemisní provoz přinesou největší výhody.

SUPERB iV je první plug-in hybrid ŠKODA kombinující spalovací motor s elektrickým pohonem, který nabízí i možnost jízdy v čistě elektrickém režimu. Návštěvníci budou moci nahlédnout i do VISION iV, vize čistě elektrického čtyřdveřového crossover-kupé, prvního vozu značky postaveného na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Sériový vůz vycházející z této studie se začne vyrábět v roce 2020. Společnost VW představí na veletrhu v české premiéře své ID.3, které nabízí dojezd až 550 km s 8letou zárukou na baterie. V případě elektrických modelů ID. si však zákazníci budou moci sami zvolit, jaký dojezd jim bude vyhovovat. Pokud již nyní vědí, že se budou s vozem pohybovat převážně po městě, mohou zvolit menší baterii, která přispěje k nižší ceně. Naopak zákazníci, kteří často cestují na delší vzdálenosti, mohou sáhnout po větší baterii. V závislosti na konkrétním modelu a baterii se pak může dojezd těchto elektromobilů pohybovat v rozmezí 330 až 550 kilometrů. Druhá generace KIA i vodíkové technologie Hyundai Automobilka KIA přiveze coby jeden z leaderů elektrifikace v České republice na veletrh eSALON dva čistě elektrické modely, oba s dojezdem přesahujícím 450 km v kombinovaném cyklu a 600 km v čistě městském provozu. Vůbec poprvé v Česku bude k vidění druhá generace modelu e-Soul a vystaven bude i první čistě elektrický crossover značky, model eNiro.

ePeugeot

elektro

Kromě dvou praktických elektromobilů KIA v tuzemsku nabízí další tři elektrifikované modely (Niro Hybrid, Niro Plug-in Hybrid a Sportage Mild Hybrid). Hyundai odprezentuje modely s nízkými a nulovými emisemi. Mezi poslední novinky této značky patří KONA Hybrid, KONA Electric či modernizované modely IONIQ. Značka Hyundai je průkopníkem v rámci vodíkové mobility – v loňském roce představila druhou generaci NEXO. Tento luxusní vůz s unikátní technologií nabízí výhody jako rychlost doplnění paliva (netrvá déle než 5 minut) či větší dojezd (ďábelských 666 km). A jak tvrdí výrobce, vzduch, který z vozu vychází, je dokonce ještě čistší než ten, který nasává.

NEXO je rovněž prvním modelem v produktové řadě Hyundai, který nabízí technologie autonomní jízdy. „Na listopadovém, již druhém ročníku veletrhu e-SALON ale budou uvedeny i další unikátní elektrifikované vozy mnoha automobilových značek, které v čisté mobilitě něco znamenají. Renault se pochlubí novou generací modelu ZOE, Ford ukáže nový hybrid Mondeo. Návštěvníci uvidí také například model Tesla 3, Audi předvede nejen e-tron, ale i plug-in hybrid Audi Q5 TFSI e,“ říká ředitelka veletrhu e-SALON Jana Nosálová. Technologie ze světa letectví Ke slovu se na veletrhu čisté mobility, jejímž spoluorganizátorem je TV Prima, dostanou také vizionáři z oblasti letectví. V Letňanech se totiž představí unikáty i z tohoto oboru. Projekt udržitelné mobility v letectví PURE FLIGHT představí elektrické letadlo ΦNIX, které je momentálně světovou špičkou letadel na baterky v doletu a délce letu. Dále představí evoluci tohoto stroje pro příští roky, a tou bude elektroletadlo s vodíkovým palivovým článkem. Na veletrhu najdou návštěvníci i kompletní tandemové rogalo na elektrický pohon nebo jednomístnou tříkolku. Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již 10 let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 150 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně Skupina ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje. Partnerem akce je hlavní město Praha. Podrobnosti o veletrhu najdete na www.e-SALON.cz.

Lucie Bártová Vedoucí PR oddělení ABF, a.s. bartova@abf.cz

Firma Protech zve na stánek : hala 2 číslo C05

Protech sro – letos 25 ůet od vzniku – autorizovaně – Toyota, , Kia – nezávislý dovozce Subaru, Lexus, Mitshubishi 4×4,
a od 2015 Elektromobily Protech. První čistě elektrický Autosalon v Praze.S elektromobilitou jsme tedy začali koncem roku 2015.  První byly vynikající Tesly S 70D v roce 2015. Do dnešního dne nám prošlo rukama cca 120 elektromobilů
S nimi stovky kabelů, desítky Wallboxů a bezpočet redukcí a zásuvek.V naší půjčovně jezdí kolem 50 vozidel a máme také kolem 30 elektromobilů na skladě. Od roku 2017 se věnujeme elektromobilu Fiat 500e – kde nás přesvědčili jízdní vlastnosti, design i kvalita vozu. Dovážíme z USA a provádíme i servis i přes jistý handycap že chybí DC nabíjení jsme jich prodali kolem 60……v noci nabíjíme, ve dne jezdíme.  Od roku 2018 jsem pro Vás pořídili elektromobily Smart – celkem již 8 vozů, které jsou téměř pořád v provozu. (všude a zdarma zaparkují..) máme i rychlonabíjecí verze 22kW /3 fázové nabíjení.

Naším oblíbeným produktem je Rent Try Buy – půjč zkus kup – abyste nekupovali zajíce v pytli. To je akce, aby mohli všichni zájemci zjistit jak a kde se nabijí, kam dojedou a  co elektromobil umí! Půjčujeme vozy BMW i3, Tesla, Fiat 500e, Smart. Letos se účastnili naše vozy i Rally Bohemei – BMWi3 120 Ah Sport a Fiat 500e, sdělil ředitel společnosti pan Adam.

DŮLEŽITÉ ZASTÁVKY VELETRHU e-SALON

1 Národní premiéry automobilů – nová generace modelu ZOE od značky Renault, hybrid Mondeo značky Ford, Tesla 3, elektromobil CITIGOEe iV, SUPERB iV, VISION iV od automobilky ŠKODA AUTO, e-tron, plug-in hybrid Audi Q5 TFSI e od Audi

2 Testovací jízdy elektromobilů – Hala 6

3 Testovací jízdy elektrokol – Vstupní hala I

4 Bike show – předvedou kluci z Bike O’Clock (účastníci Česko Slovensko má talent) – Vstupní hala I

5 Stánek pořadu Autosalon – 16. 11. v  Hale 4 – autogramiáda (od 10 a od 13 hodin), setkání s moderátory pořadu, simulátor rally a mnohem víc

6 Stánek TV Prima – virtuální realita s Prima COOL, setkání s přírodou a živočichy nabídne stanoviště Prima ZOOM, dámy si oddechnou v zóně Prima LOVE – Vstupní hala II

ČISTĚ PRAKTICKY 🙂

1 Platnost vstupenky – Vstupenka platí na jednodenní jednorázový vstup

2 Děti do 140 cm mají vstup zdarma

3 Bankomaty – Česká spořitelna ve vstupní hale I i Vstupní hale II

4 Parkování – 3 500 parkovacích míst v areálu PVA EXPO PRAHA – 150 Kč / automobil

5 Šatna – své věci si můžete ZDARMA odložit do šaten ve Vstupní hale I a Vstupní hale II

6 Vstup se psy není povolen!

Facebook komentáře

Sdílejte články