Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Dům seniorů RoSa otevírá své brány a zve na vánoční punč!

Dům seniorů RoSa v pražských Kobylisích přivítal své nové nájemníky. Ti už od začátku prosince začínají využívat kromě svého bydlení také služby, které speciální komplex nabízí. Zapojila se už i obecně prospěšná společnost – Centrum RoSa. V rámci charity prodávali její zástupci své výrobky na dobročinném mikulášském bazárku nadace Vize 97 a tím pomohli potřebným.

„Bydlím už několik let sama, a přestože zvládám péči o sebe i domácnost, je mi jasné, že to tak nebude na pořád. Chtěla jsem dům, kde bych měla potřebnou péči blízko a získala jsem navíc domov se spoustou přátel. Nastěhovala jsem se hned 3. prosince a od té doby tu s dalšími nájemníky pořád něco vymýšlíme, neměla jsem ani čas ještě vše vybalit,“ usmívá se Jana Vondráková, jedna z prvních obyvatel domu.

V Rezidenci RoSa má každý senior svoji vlastní nájemní jednotku 1+kk či 2+kk. Multifunkční místo není ale jen obyčejným domem. Přímo v objektu začal fungovat také lékař a psychiatr, najdete tam rehabilitační personál či obchod se smíšeným zbožím a kavárnu. „RoSa je už teď v prosinci tím, čím jsme od začátku chtěli, aby byla – otevřeným centrem pro jeho obyvatele, jejich přátele, rodiny i lidi z okolí. Není tam nuda a stále je tam co dělat,“ říká za tvůrce projektu Anna Ježková, ze společnosti Atkins a Langford Development s.r.o.

V těchto dnech začalo fungovat také Centrum RoSa. Již během prosince mohou využít obyvatelé RoSy i další návštěvníci řadu programů a aktivit v přednáškovém sále domu či knihovně. Na všechny čekají vzdělávací programy, poradenství pro seniory i tvůrčí dílny. „V rámci bazárku nadace Vize 97 na Mikuláše v prostorách Pražské křižovatky – kostela sv. Anny představilo Centrum Rosa své první výrobky, jejichž koupí přispěl každý na dobrou věc a ještě pořídil dárky s předstihem,“ upřesňuje Anna Ježková.

Navštivte nové obyvatele RoSy a dejte si s nimi vánoční punč!

Oficiálního slavnostního otevření se RoSa dočká na začátku roku 2015. Už ve čtvrtek 18. prosince od 14 hodin si ale může každý přijít RoSu prohlédnout, užít si předvánočního času a ochutnat punč s novými obyvateli domu. Během odpoledne si mohou zájemci vyzkoušet vytvořit zdarma nějaký dárek a vychutnat si vánoční atmosféru. Nebude chybět recitační kroužek ani vystoupení dětí, které vystřídá filmový klub. „Chceme ukázat, že platí, co jsme slíbili – vytvořili jsme dům, kde se potkají všechny generace, užijí si společně strávený čas a budou si mít co říct,“ uzavírá Anna Ježková. V dalších měsících získají v Rezidenci RoSa domov další desítky seniorů.

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz.

Podobné příspěvky

Dogman, film italsko – francouzské koprodukce

Jaroslav Hauer

Společnost MORIS design varuje: NEKUPUJTE PLAGIÁTY!

Afri

Veletrhy řešení VII.: „Podnikat chytře a s odvahou“

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady