Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Duhový průvod Prague Pride 2019

V čele průvodu byli Maršálové Prague Pride a bílá zóna iniciativy za manželství pro všechny Jsme fér

Probíhající festival Prague Pride v sobotu 10. srpna vyvrcholil duhovým průvodem Prahou. Účastníci a účastnice se shromažďovali na Václavském náměstí od 11:30 hodin, přesně ve 12:30 průvod vyrazil směrem na Letnou. Lidé se řadili v horní části Václavského náměstí, čelo průvodu se  nacházelo na rohu s ulicí Jindřišská (pod klubem Duplex). Ve 12:00 proběhlo předávání diplomů a šerp Maršálům Prague Pride.

Průvod Prague Pride šel z Václavského náměstí, ulicí Na Příkopě, přes Náměstí Republiky, Revoluční a Dvořákovo nábřeží, přešel Čechův most a  schody na Letnou.

Tramvajový provoz byl krátce přerušován ve středu Václavského náměstí, v místě křížení trasy s tramvajovou tratí Jindřišská – Vodičkova. Dále pak v ulici Revoluční, na Čechově mostě a na Nábřeží Edvarda Beneše.

V čele průvodu jeli tři vozy Mini Cooper s Maršály Prague Pride 2019. V přední části průvodu se nacházeli bílá svatební zóna zorganizovaná iniciativou za manželství pro gay a lesbické páry Jsme fér. Lidé měli na sobě bílá trička nebo šaty.

Tradičně se průvodu zúčastnil vůz queer filmového festivalu Mezipatra nebo iniciativy Jsme fér. Organizátoři mají radost, že se do průvodu opět vrátil vůz romského spolku ARA ART a podruhé v průvodu jeli Piráti. Nechyběla 50metrová duhová vlajka ani dětský vláček, který opět jel v tiché zóně určené malým dětem a čtyřnohým mazlíčkům.

Program na Letné probíhal od 14 do 22 hodin. Pride Park není oplocen a byl zdarma přístupný všem bez rozdílu. V areálu hráli čtyři hudební stage, ve stanu Pride Ball probíhala soutěž ve vogue dance ve stylu 60. let, ruské kolo, vznikla velká komunitní zóna pro introverty. Rodiče s malými dětmi zavítali do dětské zóny. Česká společnost AIDS pomoc  v klimatizovaném stanu opět prováděla zdarma testy HIV, syfilis a žloutenek typu B a C.

TZ/9. srpna 2019, Praha/Bohdana Rambousková, bohdana@praguepride.com.

pruvod Prague Pride

Podobné příspěvky

Free2Move zavádí ve Francii novou službu

Afri

MČ PRAHA 3 získala Cenu děkana Zahradnické fakulty univerzity MENDELU

Afri

PRAŽSKÉ VINICE 2019 – Putování vinicemi hlavního města

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady