Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Dobrovolníci uklízeli v pražské zoo

Praha, 15. července 2015 – Dobrovolníci vyfasovali pracovní oblečení a stali se na den zahradníky v zoo – stříhali staré křoví, hrabali trávu nebo upravovali záhony.

Dnes se v Zoo Praha sešlo jedenáct zaměstnanců společnosti Pfizer v rámci firemního projektu „Jsem dobrovolník!“ a vyměnili jeden pracovní den v kanceláři za pomoc s údržbou zahrady. Celkem zaměstnanci věnovali neziskovým organizacím už 600 hodin práce.
Mezi zapojenými dobrovolníky nechyběl ani generální ředitel společnosti Pfizer v České republice John Raney: „Prožili jsme úžasný den. Pražská zoo je nádherná a bylo povzbuzující vidět, jak jsme ji svou prací ještě o trošku vylepšili. Jsem si jistý, že se tady budou návštěvníci cítit lépe. Zatím jsme vždy pomáhali lidem, dnes poprvé i zvířatům. Velmi rád na jeden den ročně opustím svou kancelář a sekám trávu nebo cokoliv je potřeba, je to opravdu skvělý pocit.“
Dobrovolníci dostali pracovní nástroje a následovali pracovníky zoo, kteří jim rozdělili úkoly. Dozvěděli se zároveň řadu zajímavostí o zvířatech i historii pražské zahrady. Každý dobrovolník si navíc zakoupil vstupenku a upomínkové předměty, a tím přispěl na chod zoo a zajištění ochranářských projektů.
V letošním roce už dobrovolníci z Pfizeru pomáhali v Nadačním fondu Klíček v Malejovicích, který provozuje první dětský hospicový dům, ve Fondu ohrožených dětí Klokánek na pražském Chodově nebo v domově seniorů Sue Ryder.
„Společensky odpovědné aktivity našich zaměstnanců dlouhodobě podporujeme a jsou součástí naší firemní kultury. Zaměstnancům hradíme takto strávený čas jako běžný pracovní den a oni sami se mohou rozhodnout, zda svůj denní plat věnují organizaci, kde dobrovolničili. Když o to nezisková organizace požádá, hradíme také veškerý materiál a pomůcky, které se při dobrovolnické akci použijí. Naši zaměstnanci tak nejen pomáhají dobré věci, ale navíc získají obohacující zkušenosti a pocit sounáležitosti. Dobrovolnictví je prostě nejlepší teambuilding,“ dodává John Raney.
„Jsem dobrovolník!“
Společnost Pfizer v České republice připravuje projekt „Jsem dobrovolník“ druhým rokem. Každý zaměstnanec má během roku nárok na jeden placený den, který věnuje dobrovolnické činnosti pro vybranou neziskovou organizaci. Celkem se už do projektu zapojilo 52 zaměstnanců.
2_foto
ZDROJ: Medica Healthworld

Podobné příspěvky

ČEZ ESCO vybuduje elektromobilní infrastrukturu u vybraných dealerů Škoda Auto

Afri

Toužíte po labužnickém zážitku? Těšte se na neděli.

Afri

Pozitivní změny u online seznamek 

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady