Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Designéři Jan Kloss a Jakub Korouš otevírají druhý obchod BOTAS 66, tentokrát v centru Prahy.

Je tomu více než rok, kdy se slavnostně otevíral první obchod BOTAS 66 v Praze u žižkovské televizní věže. Jeho provoz ukázal, že pod vedením a s vizí designérů se českým „sneakers“ daří. A to dokonce natolik, že otevírají druhý obchod v ulici Skořepka v centru Prahy, který se dostane ještě blíže českým zákazníkům a zároveň nabídne poctivý český produkt také zahraničním turistům.

V rámci otevření obchodu přichází dvojice designérů také s prázdninovým modelem BOTAS 66 Sunset Hill v limitované edici, který oslavuje léto a vše, co s ním souvisí. Interiér obchodu opět navrhli mladí designéři Jakub Pollág a Václav Mlynář ze studia deFORM.

Botasky do celého světa
Již po prvním roce oficiálního zastoupení značky BOTAS 66 s jasným konceptem, se designérům daří prodávat více než polovinu bot zahraničním turistům. „Na Žižkově se ověřilo, že přesto, že náš první obchod není v centru Prahy, o české boty je velký zájem i ze strany zahraničních turistů. V novém obchodě ve Skořepce bude lépe dostupný také pro náhodné kolemjdoucí,“ říká designér BOTAS 66 Jakub Korouš. „Doufáme, že hezký obchod s českým produktem, který v sobě snoubí kvalitu s nadčasovým designem a stylovým obalem, doplněn o zajímavý a hlavně upřímný příběh, obohatí centrum města. Vždyť my sami jsme rádi, když nějaké podobné místo objevíme v zahraničí, tak proč ho nevybudovat u nás,” dodává designér Jan Kloss.

Interiér ze žlutých krabic
Design interiéru nového obchodu vychází z ověřeného konceptu obchodu na Žižkově a navrhli jej opět mladí designéři Jakub Pollág a Václav Mlynář ze studia deFORM. Součástí prostoru je vestavěné patro, které ukrývá malý showroom a kancelář. Prodejní část obchodu je zároveň skladem a dominuje jí 750 charakteristických žlutých krabic.

Prázdninový model Sunset Hill
Vítr ve vlasech, vůně ohýnku, červánky za lesem, večerní „koupačka“, tančit až do rána, jít spát za světla. To všechno se skrývá pod romantickým názvem speciálního prázdninového modelu BOTAS 66 Sunset Hill, který je k dostání v obou obchodech BOTAS 66. Vzor potisku s motivem kopců v zapadajícím slunci pochází z dílny designérů značky a je navržený originálně pro letní botaskový speciál, aby připomínal všechny zážitky a dobrodružství letošních horkých prázdninových dní a nocí. 

“Při tvorbě letního modelu Sunset Hill jsme vycházeli z atmosféry dlouhých letních večerů, kdy jako by se zastavil čas a vy jen koukáte, jak pomalu rudé slunce zapadá za horizont. Moment, na který často rádi vzpomínáme a v hektických momentech nás vrací zpátky na zem. To jsme se do bot pokusili dostat jak barevností, tak tečkovanou stylizací kopců, která vychází z textury staré japonské látky,“ vysvětluje inspiraci vzniku limitované edice designér Jan Kloss.

Nové BOTAS 66 Sunset Hill v limitované edici stojí 2 100 Kč a je možné je zakoupit v obchodech BOTAS 66 na Žižkově a ve Skořepce nebo na botas66.com.

Nový obchod BOTAS 66 se nachází na adrese Skořepka 4, Praha 1.

Více informací o značce BOTAS 66 se dozvíte na oficiálním webu www.botas66.com nebo Facebook profilu www.facebook.com/botas66com.

Podobné příspěvky

Rozjeď RockOperu a otevři v Praze nový rockový klub.

Afri

Pátý ročník soutěže Paintball Czech Army Cup a druhý ročník Airsoft Czech Army Challenge

Afri

Mikuláš s andělem a čerty budou na Staroměstském náměstí letos farmařit

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady