Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy Divadlo Kultura

Daniel Barták vyhlášen nejlepším muzikálovým hercem na světě

Za roli v muzikálu Mefisto si Daniel Barták z Koreje přivezl hlavní cenu!

V naší zemi se úspěšný muzikál Mefisto hraje v divadle Hybernia již dva roky. Obrovská radost se nyní dostavila i v zahraničí na prestižním muzikálovém festivalu DIMF v korejském Daegu, když při vyhlašování cen zaznělo jméno Daniel Barták! Herec v celosvětové konkurenci získal cenu Best leading actor neboli Nejlepší herecký výkon v kategorii mužů.

Na festivalu se letos předvedly desítky eminentních muzikálů ze všech koutů světa. V této mezinárodní konkurenci je takový úspěch významný a je malým zázrakem, že role Andreucia v podání Daniela Bartáka, předčila v hlavní kategorii i tak zvučné světoznámé tituly jako například Flashdance z Londýna nebo I love Piaf z Francie.

Pro Daniela Bartáka je to velká čest a při vyhlašování ceny neskrýval dojetí.

“Když se začal psát muzikál Mefisto, v životě bych nečekal, že o několik let později tuto cenu získám. Může za to vlastně Zdeněk Zelenka. A upřímně je mi líto, že nemohl do Koreje letět celý tým, ale to bylo ekonomicky nemožné. Ocenění by si zasloužili i další role. Získání této ceny je pro mě příjemná záležitost, ale zároveň mě mrzí, že ji nezískal celý muzikál jako takový .

Po večeru byla formální párty před divadlem, ale jelikož byli všichni naprosto vyčerpaní, po poděkování a focení odjeli na hotel odpočívat.

“Žádná chlastačka nebyla,” sdělil s úsměvem Daniel.

Pořádná oslava nastala až po návratu domů, kdy odpadlo všechno napětí. Navíc díky tomuto famóznímu úspěchu nabyl Daniel vlivných kontaktů a je tedy pravděpodobné, že by muzikál mohl mít premiéry i mimo naši zemi a Koreu.

Foto: Divadlo Hybernia a archiv D. Barták

Related posts

Komora veterinárních lékařů slaví 100 let

Redaktor J.Hampl

Film Bába z ledu ovládl Českého lva. Sošku mají Zuzana Kronerová i Pavel Nový

Jaroslav Hauer

Zlatá přilba putovala do Chorvatska. Vítězem je Jurica Pavlic

Eliška Rybenská

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady