Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiZprávy z PrahyDana Morávková představila novou kolekci kabelek ELEGA

Dana Morávková představila novou kolekci kabelek ELEGA

Dana Morávková představila novou kolekci kabelek ELEGA

Dana Morávková ve spolupráci se společností ELEGA připravila pro sezonu podzim/zima 2019 kolekci kabelek ELEGA by Dana M. pod názvem Maternity. Jsou praktické, decentní, elegantní, propracované do nejmenších detailů a při pohledu na ně se dá s jistotou říci, že v jednoduchosti je krása.

Již 5 let česká firma ELEGA spolupracuje s herečkou Danou Morávkovou.  Do návrhů kabelek se úspěšně daří promítat kombinaci Danina velmi osobitého a ženského stylu s  jejím vytříbeným decentním vkusem. Co mělo být pouze sezonní záležitosti, je už stálice na našem trhu a stále více žen objevuje kouzlo těchto kabelek.

Dne 24. září Dana Morávková představila novou kolekci kabelek pod názvem Maternity jako oslavu a poctu všem ženám a maminkám. Kabelky na první pohled zaujmou minimalistickým zdobením, jsou praktické, decentní a elegantní. Zdá se, že sen Dany Morávkové vytvořit nadčasovou kabelku, která nikdy nevyjde z módy a mohou ji nosit ženy či dívky každého věku, se jí opravdu splnil.

A jaký příběh se skrývá za vznikem nové kolekce Maternity? „Nechala jsem se inspirovat svoji maminkou a maminkou mého manžela, které milovaly kabelky tak jako já. Měly rády, když kabelka byla vyrobena z kvalitní kůže krásné barvy a především byla hodně praktická. To znamená, že měla dostatek vnitrních kapes a oddělení k udržení v ní pořádku, což ocení a přivitá i dnes značná část žen. A takové vychytávky jako karabinka na klíče, kterou ráda používám, a mnoho dalšího jsme právě zapracovali do nové kolekce.“ Toto vše s nostalgií, vášní a dobrým pocitem z kvalitně odvedené práce sdělila přítomným Dana Morávková.

Kabelky jsou zhotoveny z kůže s výraznější zrnitostí, která působí velice ležérně. Vybírat je možné mezí klasickou kabelkou přes rameno nebo nádhernou prostornou kabelkou, ze kterých budou zákaznice nadšené. Přijdou si na své  jak milovnice kabelky do ruky,  pohodářka, která si oblíbí elegantní batůžek, manažerka, praktická maminka, do které dá opravdu cokoliv, tak i výletnice, která potřebuje jen malé crossbody na nezbytné drobnosti. Pokud však máte rády ozdobné prvky, tak je připravena i varianta s kamínky, které vyrábí česká sklářská firma Preciosa Components.

Tradiční rodinná firma se v posledních letech snaží s řemeslem propojovat i mladé tvůrce. V rámci této iniciativy vznikla celá kolekce batůžků a kabelek pro malé slečny, které jsou zdobené kresbami nejmladší z klanu Šedinových, dcery Kláry. V rámci prohlídky třebechovické výroby proběhla také prezentace závěrečných prací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ze Západočeské univerzity v Plzni, které vznikly ve spolupráci se společností.

Je evidentní, že majitelka české rodinné firmy paní Eva Šedinová se stále s pokorou, vytrvalostí a láskou k řemeslu snaží pokračovat ve více jak staleté tradici a zároveň zodpovědně s citem pro detail a preciznosti zpracování zavádět do výroby moderní prvky. Proto má velkou radost z vytváření a prezentace nových kolekci exkluzivních kožených módních doplňků, které dokáží vytvořit úsměv na tvářích její zákazníků.

  Text: Eleonora Fritscherová/foto agentura

Facebook komentáře

Sdílejte články