Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Dámský klub oslavil 21. narozeniny

Po téměř třech měsících nucené pauzy se Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club znovu sešel v prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba. A hned se slavilo. Dámský klub totiž v letošním roce slaví 21. narozeniny. Účast na tomto mimořádném setkání byla opravdu velká. Bylo tak vidět, že osobní kontakt byl něčím, co nám všem v posledních měsících opravdu scházelo. I když spolu všichni mohli být v kontaktu v online prostředí. Oba světy, ten reálný i virtuální, symbolicky propojil narozeninový přípitek za osobní i virtuální účasti ambasadorů a patronů klubu, mezi něž patří Olga Sommerová, Martina Viktorie Kopecká, Jaroslav Svěcený, Pavel Vosoba, Eliška Hašková Coolidge, Ivanka Adamcová, Kateřina Černá, Martina Dvořáková, Jaroslava Procházková a Zdena Romanová.

„To, co se v posledních měsících odehrálo, vnímám jako mimořádnou životní zkušenost, která mi mnoho řekla nejen o mně samotné, ale také o tom, co děláme. Krize, jak je tato situace většinou nazývána, nám odhalila nejen problémy, jak by se dalo čekat, ale také řadu možností a příležitostí – odpadlo povrchní, zůstalo opravdové. V Helasu jsme to vše vzali jako výzvu. Jsem velmi ráda, že jsme uspořádali 15 online akcí s účastí téměř 700 hostů. Bylo to dynamické, zábavné, vzrušující a ukázalo nám to, že naše práce na vytvoření Virtuální komunikační platformy Helas je správnou cestou. Vždyť jsme každý den ve spojení se zhruba 11 tisíci firmami. A to už je slušný počet,“ říká zakladatelka Podnikatelské Platformy Helas a dámského klubu Helena Kohoutová.

Je již tradicí, že každý rok má dámský klub svou mandalu. Tu i tentokrát vytvořila Petra Němečková, která do svého díla otiskla i letošní motto klubu, kterým je ROZKVĚT. „Mám pocit, že dámský klub kvete a kvete, a to jsem vložila i do letošní mandaly. Přeji mu, nám, aby tu vytvářel radost a možnosti ještě mnoho a mnoho let. A aby se nenechal zastavit a případné změny vítal jako progres,“ popřála celému dámskému klubu Petra Němečková, zakladatelka a majitelka studia La Petien. A co přeje dámskému klubu sama zakladatelka Helena Kohoutová? „Nám všem přeji, abychom měli vnitřní sílu, o kterou se můžeme opřít, když není veselo. A jsem velmi ráda, že vám všem mohu říci, že právě v těchto chvílích se můžete opřít o nás a naši komunitu.“

Hlavním hostem narozeninového setkání v Klášteře minoritů sv. Jakuba byla žena mnoha profesí, rozhlasová a televizní moderátorka a operní pěvkyně Martina Kociánová. Absolventka oboru historie a muzeologie na Slezské univerzitě v Opavě a zároveň ostravské Lidové konzervatoře, byla české veřejnosti původně spíše známá jako televizní moderátorka a jedna z výrazných tváří TV Nova. Ne všichni však již věděli, že nedílnou součástí jejího života je vážná hudba. A to zhruba od jejích 10 let, od momentu, kdy dostala od své maminky desku mezzosopranistky Libuše Márové a poslechla si skladbu O mio Fernando z opery La Favorita. „Viděla jsem v ní úplně všechno, cítila jsem z ní radost, smutek, hněv, což mě naprosto okouzlilo. Vážnou hudbu jsem milovala opravdu od dětství, byla jsem nejen v tomto ohledu poměrně zvláštní,“ zavzpomínala česká mezzosopranistka na své první okouzlení operními áriemi. Ačkoli vždy inklinovala k hudbě vážné, svojí první roli získala v muzikálu Krysař Daniela Landy, a to v době, kdy jsme ji pravidelně vídali po boku Martina Severy hlásit zprávy v Televizních novinách a zdálo se, že se nikdy profesionálně věnovat hudbě nebude. Nakonec to byla její první a poslední muzikálová role, opera se jí totiž vryla pod kůži tak, že se teď v rámci hudby soustředí výhradně na ni.

Jedním z výrazných projektů, kterým si Martina Kociánová po odchodu z televizní obrazovky získala pozornost rozhlasových posluchačů, je její pořad Kupředu do minulosti. Ten bylo možné původně slýchat na vlnách Českého rozhlasu, nyní je možné rozhovory se zajímavými lidmi poslouchat na jejím soukromém rádiu Svobodné universum. Původně toto rádio, postavené zejména na pořadu Kupředu do minulosti, vysílalo dvakrát týdně. Nicméně „doba koronavirová“ zapříčinila, že vysílá denně a na dalším rozšiřování vysílání se pracuje. V brzké době by měly vzniknout dokonce i dva nové pořady. „Kromě toho také pomáhám při záchraně a rekonstrukci neobyčejně vzácné kulturní památky, bývalého augustiniánského kláštera v obci Pivoň u Domažlic a s manželem také stíhám chodit. Chození, v našem podání, spíše toulání se stalo nedílnou součástí našich životů. Právě v tom toulání spatřuji něco, čemu se budu v budoucnu věnovat,“ doplňuje Martin Kociánová.

Součástí setkání byla také módní přehlídka značky my.pled pod názvem „Na křídlech volnosti a elegance“. A chybět nemohla ani již tradiční dobročinná tombola, jejíž výtěžek putoval na sbírku ve prospěch svatojakubských varhan.

V souladu s bezpečnostními COVID nařízeními připravil pro hosty Fresh Catering místo klasického pohoštění stylové piknikové košíčky, které skvěle doplňovala degustace úžasných RAW tyčinek Lifebar InChoco a slaných Rawsage od paní Terezy Havrlandové, majitelky společnosti Lifefood Czech. Technickou stránku akce zajistila již tradičně CEZAA.

Poděkování za podporu však patří všem partnerům a členům klubu:

Vodafone, Autosalony Kopecký, Oxalis, Generali Česká pojišťovna, E.on, Bewit, KetoDiet, Samurai Shot, Advanced Medical Solutions, Neuraxpharm & Preventan, Mediarex, Ferticare clinics, Atok Original, Naděje-byliny, časopis Křížovka, CRIF – Czech Credit Bureau, Esthé Laser Clinic, FOK – Symfonický Orchestr hl.m. Prahy, Granát Turnov, Inca Collagen, Jaroslava, Jihokov, Lenatrans, Prospectea, Technoaqua. Franck Provost, Gaston, Květiny Bubeníčková, Moje Maso, Natur Produkt, SCANquilt, epravo.cz, Madam Business, S-Press, Brands&Stories, Prestige, Statuss, Pražský zpravodaj, First Class a Pražskej rej.

 

Proč se stát členkou COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB

Ve své historii prošel dámský klub nejrůznějšími změnami. Na samém začátku šlo čistě jen o vytvoření přátelské komunity žen, což se povedlo. A proto jsme se snažili posunout jeho fungování dál a pomáhat jeho členkám v profesním životě, nacházet pro ně obchodní příležitosti a možnosti dalšího rozvoje jejich byznysu. Postupem času jsme však díky našim jiným podnikatelským platformám více zaměřených na byznys zjistili, že největší hodnotou dámského klubu je právě ona radost a možnost sdílení, kterou svým členkám nabízí. Pokud se chtějí při setkáních bavit o obchodních záležitostech, samozřejmě mohou. Naším cílem však primárně je, aby pro ně byl dámský klub místem, kde si mohou odpočinout, potěšit se, najít nové podněty a inspiraci, přijít na nové myšlenky. A to i v době, kdy mají starosti nebo se necítí úplně ve své kůži. A kdo ví, třeba jim přátelství a vztahy navázané v dámském klubu přinesou i nějaký nový obchod.

Proč ženy do Dámského klubu vstupují?

 • chtějí se bavit, protože v něm nachází spoustu kvalitní legrace
 • hledají nové podněty a inspiraci, protože máme špičkový program
 • chtějí se setkávat s novými lidmi a na každé akci je minimálně 100 velmi zajímavých lidí a hostů
 • rády se vzdělávají, my jim nasloucháme a podle toho zveme inspirativní osobnosti
 • chtějí získávat nové pracovní a osobní kontakty a Dámský klub je skupina velmi činorodých a podnikavých žen
 • rády se vrací na místo, do příjemného prostředí, které je bezpečné, kvalitní a některé již celých 21 let
 • chtějí patřit do dobré společnosti…
 • anebo z desítek různých důvodů, které znají pouze ony samy 🙂

Co získají?

 • stávají se součástí přátelské komunity žen
 • přístup na Společenské večery a Mimoklubová setkání
 • klubový katalog
 • měsíční Program výhod a benefitů
 • elektronický Zpravodaj s podnětnými informacemi pro osobní i profesní život

www.helas-ladies-club.cz

Podobné příspěvky

Nabídka volných pracovních míst

Afri

Chcete být i vy na silnici králem?

Afri

Terezu Bebarovou přivedla korona-karanténa na geniální nápad!

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady