Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiZprávy z PrahyCzech International Air Fest 2013

Czech International Air Fest 2013

Czech International Air Fest 2013

Hradec Králové 8. září 2013

Na letišti v Hradci Králové se ve dnech 7. – 8. září 2013  uskutečnil  jubilejní XX. ročník leteckého festivalu Czech International Air Fest – CIAF. Tento letecký festival patří k nejprestižnějším v Evropě a k největším akcím svého druhu v České republice.

Nádherné víkendové  počasí přilákalo na tento  jubilejní ročník letecké přehlídky tisíce příznivců letectví z celé  České republiky  i zahraničí. O strhující podívanou se ve vzduchu postarali piloti silných proudových letounů i akrobatické formace. I na zemi byl zajímavý program a návštěvníci byli spokojeni.

Z Německa dorazili mezi týmové formace jordánští The Royal Jordanian Falcons aerobatic team na strojích Extra 300L, ze Slovenska na Blanících L – 13 Očovskí bačovia. Z Polska přiletěla formace TS – Iskra  – Bialo-Czerwone Iskry.  Dále Breitling Jet Team  na strojích L- 39 Albatros, z Ukrajiny na SU – 27 plk. Oksanchenko a další řada vynikajících strojů a pilotů.

Na přípravách této nádherné akce pracuje skupina nadšenců už několik měsíců předem. Během festivalových dnů musí mít  všechno svůj jasný řád, aby vše fungovalo. Za to jim patří velké poděkování a obdiv.

                                                                                                          JUDr. Svetozár Plesník

L - 159 Alca Česká republika L - 39 Albatros Baltic Bees Team - Lotyšsko L - 39 Albatros Baltic Bees Team - Lotyšsko. Jas - 39 Gripen Maďarsko EXTRA - 300 Royal Jordanin Falcons Corvus Racer Maďarsko AH - 1S Cobra

Facebook komentáře

Sdílejte články