Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Cesta do světa módy začíná na VOŠON a SPŠO

Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní, Jablonského, 3,  Praha 7 – Holešovice  zve veřejnost na výstavu klauzurních prací studentů, která se uskuteční  ve  čtvrtek 9. 1 od 13 hod. do 19 hod.  a v pátek 10. 1 od 10 hod. do 15 hod.

TonakZároveň škola s více než 60letou tradicí v oboru otevírá své brány všem zájemcům o studium. Dny otevřených dveří se konají  9.  1 /13 hod. – 19 hod./,     4.  2 /13 hod. – 17 hod./, 12. 3 /13 hod. – 17 hod./ 2020. Čekají vás ukázky realizací modelů, videoprojekce, kreativní dílny, představení grafických programů, zajímavé workshopy a mnoho dalšího. Přijďte se inspirovat, pokochat se světem módy a zjistěte, co vše vám může tato škola nabídnout.

V oboru ODĚVNICTVÍ (ODĚV, MÓDNÍ A MARKETINGOVÉ PORADENSTVÍ) se studenti seznamují se základními postupy zhotovení oděvů od konstrukce střihu, volby materiálu, postupů zhotovení a technologie až po šití celého výrobku. Získávají poznatky jak ze všeobecně vzdělávacích předmětů, tak i z kresby oděvů a oděvního výtvarnictví, ekonomiky a marketingu, počítačové grafiky, stejně jako praktické dovednosti při profesionální stylizaci a práci se zákazníkem. O absolventy je pro jejich odborné znalosti zájem mezi návrháři, oděvními a obchodními firmami apod.

Studium oboru MODELÁŘSTVÍ A NÁVRHÁŘSTVÍ ODĚVU (INDIVIDUÁLNÍ MODELOVÁ TVORBA A JEJÍ PREZENTACE) zahrnuje dějiny výtvarné kultury se zaměřením na vývoj oděvu, výtvarnou přípravu a figurální kresbu. Odborné znalosti a dovednosti pro realizaci a prezentaci oděvu jsou nedílnou průpravou pro samotné navrhování oděvů, a to jak v klasické formě, tak i s podporou počítačové grafiky. Důraz je kladen na rozvoj individuální kreativity i schopností splnit požadavky potenciálního zákazníka v originálním pojetí. Nedílnou součástí vzdělání je i důkladná příprava v oblasti všeobecně vzdělávacích předmětů a jazykových dovedností.

Studium oboru SCENICKÁ A VÝSTAVNÍ TVORBA  (KREATIVNÍ MODELING A DESIGN) je zaměřené na prezentaci modelové tvorby jako celku. Studenti se věnují především výtvarným disciplínám zaměřeným na prostorová a architektonická řešení, vizuální a propagační grafice, stylistice  a vizážistice, dějinám  výtvarné kultury, ale také základům realizace oděvu a oděvních doplňků společně s produkcí módní přehlídky, společenských akcí apod.

střední školaVyšší odborné studium ODĚVNÍHO NÁVRHÁŘSTVÍ pro uchazeče se středním vzděláním je zakončeno absolutoriem. Díky ojedinělosti tohoto typu studia v České republice má škola exkluzivní postavení. Ve výuce je kladen důraz na rozvíjení schopností studentů samostatně rozhodovat, hledat optimální varianty řešení tématu podle zadání a komunikativně pracovat v týmu. Výtvarná profesionalita je doplněna znalostmi z oblasti reklamní tvorby a propagace.

Škola má specializované pracoviště s nejmodernějšími počítačovými aplikacemi zaměřenými na tvorbu oděvů a módních doplňků. Zařízení a programy umožňují navrhování modelů, konstrukci a modelování střihů a vytvoření elektronických podkladů pro výrobu. Svou vybaveností se škola řadí na první místo mezi školami v tomto oboru.

EF,  www.vosonspso.cz

 

Podobné příspěvky

Výstava Sbírky a sběratelé 1600–1960 v Plzni

Petr Ondrášek

Prague Pride 2017

Jaroslav Hauer

Evropa začíná řešit energetickou chudobu obyvatel .

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady