Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiZprávy z PrahyČeská hračka a tradiční řemesla pro děti i dospělé

Česká hračka a tradiční řemesla pro děti i dospělé

Česká hračka a tradiční řemesla pro děti i dospělé

Novoměstská radnice a firma Česká hračka opět zvou všechny hravé děti, rodiče i prarodiče na adventní trh ,,Česká hračka a řemeslo”. Ve dnech 13. – 14. prosince 2014 Novoměstská radnice představí nabídku českých výrobců hraček a řemesel všech typů, někteří z výrobců na akci přivezou také své herny (nejen) pro děti. Pro návštěvníky jsou také připraveny nejrůznější tvořivé dílny a bohatý kulturní program zahnující pěvecká a divadelní představení, vystoupení kouzelníka a mnoho dalšího

Po úspěšném prvním ročníku se o víkendu 13. a 14. prosince v Novoměstské radnici v Praze znovu koná adventní trh „Česká hračka a řemeslo.“ Unikátní prostory radnice nabídnou během druhého adventního víkendu to nejlepší z hračkářské řemeslné a tvorby. Po oba dny je akce otevřena od 10 do 18 hodin.

„Na akci se návštěvníkům představí výrobci dřevěných, textilních a plechových hraček, společenských her, stavebnic a dětských knih. Nabídka hraček je stejně jako loni doplněná o další řemeslné profese – návštěvníci zde najdou nabídku dekoračních předmětů, keramiky, skla, kovářských i kožených výrobků a mnoho dalšího. Děti i rodiče mohou strávit volný čas v hernách a tvořivých dílnách. Nakoupené hračky a řemeslné výrobky Vám na místě také dárkově zabalí a budete moci k nim zakoupit také originální ručně psaná dárková přání“ představuje Petr Heinzl z firmy Česká hračka, která akci pořádá ve spolupráci s Novoměstskou radnicí.

„Těšíme se, že prostory Novoměstské radnice zaplníme tím, na co můžeme být u nás pyšní. Originální výrobky, skvělá vystoupení dětských pěveckých sborů i malých divadel podle mého přispějí k dobré náladě v čase adventu. Jde o další akci, kde se setkávají výtvarníci, umělci, výrobci i jejich zákazníci a se tím vytváří prostor pro rozvoj dobrých tradic.“ Zve na akci ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

„Nezapomínáme také na podporu těch, kteří ji potřebují – díky mediálnímu partnerství s rozhlasovou stanicí Regina bude náš adventní trh zapojen do projektu Darujte hračku s Českým rozhlasem. Připravujeme také projekt s Nadačním fondem pro dětský smích. Detailní informace budou zveřejňovány na webových stránkách a Facebooku akce“ dodává k charitativní části Adventního trhu Petr Heinzl z firmy Česká hračka.

Součástí adventního trhu budou jako tradičně herny – děti i rodiče si budou moci vyzkoušet originální stavebnice Gecco a Vista, dřevěné společenské hry Coolwood, .a další. Řemeslní výrobci připravili řadu tvořivých dílen – malování na keramiku, výroba dřevěných hraček, dekorativní tvoření z textilu a mnoho dalšího. Malí návštěvníci se mohou podívat na divadelní představení, na tajemná kouzla kouzelníka Paula ze sdružení Múzy dětem nebo si nechat namalovat obličej v improvizovaném ateliéru pana Boba Hochmana. Program po celý víkend doprovodí také zpěvy dětských sborů s vánočním repertoárem.

K dobré náladě jistě přispějí stánky s občerstvením na nádvoří i uvnitř radnice. Návštěvníci budou moci ochutnat Staročeskou kuchyni, posilnit se fair trade čokoládou a kávou, nebo si venku opéci buřty.

Vstup je pro všechny návštěvníky volný.

Adventní trh pořádá Novoměstská radnice a portál Česká hračka.

KDY:
sobota 13. 12. 2014 od 10:00 – 18:00 hod
neděle 14. 12. 2014 od 10:00 – 18:00 hod

KDE:
Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1, 120 00 Praha 2

Facebook komentáře