Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

BUDÍČEK: České osobnosti se zapojily do kampaně UNICEF na podporu dětí v Sýrii

Simona Krainová, Bára Nesvadbová, Michal Viewegh, Kryštof Michal, David Deyl, Martin Chodúr a další známé osobnosti poskytli své foto (selfie) po probuzení k vyvěšení na facebooku UNICEF ČR a odstartovali tak kampaň českého UNICEF „Budíček: Probuďme se na podporu dětí v Sýrii“.

Každý, kdo se ke kampani připojí vyvěšením své selfie po probuzení na svém facebooku a/nebo na faceebooku UNICEF ČR, pomůže „probudit“ další přátele k podpoře strádajících syrských dětí.

Pomoc prostřednictvím „Budíčku“ je jednoduchá, skládá se z pouhých čtyř kroků: 1. VYFOŤTE SE (symbolicky nejlépe při probouzení), 2. foto SDÍLEJTE na facebooku a PŘIPOJTE k němu hashtag #Budicek, 3. ODEŠLETE dárcovskou SMS ve tvaru: DMS UNICEF na číslo 87777, 4. NOMINUJTE své tři přátele. (Cena DMS je 30 Kč, UNICEF obdrží 28,50 Kč – jedna odeslaná DMS např. znamená 1125 litrů pitné vody pro děti v uprchlických táborech.)

Pomoci je skutečně zapotřebí, protože počet syrských dětí v ohrožení činí již téměř 7 milionů! Tyto děti – ať zůstaly spolu se svými rodinami v Sýrii, nebo žijí v přeplněných uprchlických táborech v sousedních zemích – jsou v bezprostředním ohrožení života, ztratily své domovy a blízké, nemohou chodit do školy, strádají nedostatkem potravy a zdravotní péče, neznají pocit bezpečí. Minimálně polovina z nich potřebuje naléhavě psychologickou podporu.

Kampaň „Budíček“ se inspirovala podobnou iniciativou, kterou pod názvem „#WakeUpCall“ spustil UNICEF ve Velké Británii.

O UNICEF
UNICEF (Dětský fond OSN) pracuje ve více než 150 zemích světa, kde dětem pomáhá přežít a podporuje jejich všestranný rozvoj. UNICEF dětem zajišťuje zdravotní péči, výživu, pitnou vodu a hygienu, základní vzdělání a ochranu před násilím, zneužíváním a riziky nemoci AIDS. Největší část pomoci směřuje do těch částí světa, kde je situace dětí nejtíživější – do rozvojových zemí a do oblastí zasažených přírodní nebo válečnou katastrofou. (UNICEF je jediná organizace OSN financovaná výhradně z dobrovolných příspěvků veřejnosti.)

Podobné příspěvky

Veronika Kozelská Fenclová těsně za desítkou.

Šebík

One man show TÁTA přichází do Česka

Afri

Neděle 13. září v lese u metra Roztyly je ve znamení sázení stromů

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady