Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

BLESK spouští kampaň na podporu zdravotníků

Ilustrační kampaň

V pátek začíná CSR výzva deníku BLESK nazvaná Děkujeme. Děti z celé České republiky mohou nakreslit obrázek, který poslouží jako symbolické poděkování v pandemii silně exponovaným zdravotníkům a záchranářům. Všechna díla budou zveřejněna, některá se objeví například na billboardech u nemocnic. BLESK spouští kampaň na podporu zdravotníků. Vybírá obrázky od dětí, které otiskne třeba na billboardech u nemocnic.

Akce začíná speciálním vydáním Magazínu BLESK v pátek 16. dubna. V tomto čísle najdou čtenáři prázdnou stranu A4, a právě na ni mohou děti namalovat vlastní představu boje zdravotníků a celého záchranného sboru s pandemií covid-19. Kromě printového magazínu můžou využít speciálního webu blesk.cz/dekujeme, kde najdou mimo jiné ke stažení i speciální PDF šablonu pro obrázek.

„Před více než rokem obrátila pandemie covid-19 naše životy naruby a dotkla se všech. Jsou to ale především lékaři a zdravotnický personál, kteří se už dlouhé měsíce a pod obrovským tlakem denně konfrontují s jejími smutnými důsledky. Proto jim, ale i všem dalším, kteří neúnavně pomáhají, DĚKUJEME!,” uvádí výzvu šéfredaktor BLESKU Radek Lain. „Uvědomujeme si, že zvláště pro děti je situace velmi náročná. Přerušily se jejich kontakty se spolužáky, s kamarády, často i s prarodiči. Zrušily se jejich kroužky a omezily obvyklé aktivity, Musejí se vyrovnávat s proměněnou atmosférou v rodinách a jejich strach a obavy jsou o to horší, že situaci nemohou nijak ovlivnit, nebo jí lépe porozumět. Proto jsme se rozhodli zapojit právě je. Vytvořit v rodinách prostor a příležitost vysvětlit všechny souvislosti, odpovědět na otázky, které je trápí a především formou malování obrázků jim umožnit být aktivní součástí a poděkovat těm, kteří si to zaslouží”, doplňuje Lain.

Podepsané obrázky mohou zasílat rodiny poštou nebo emailem*, využít kampaňového webu případně sdílet přes sociální sítě deníku BLESK. Všechny budou postupně ve vybraných kanálech deníku zveřejněny. Část z nich se objeví od 1. května 2021 na billboardech u nemocnic a při výjezdech u velkých měst.

BLESK tímto pokračuje v sérii projektů pomoci v boji proti pandemii. Čtenářům například distribuoval respirátory nebo tisknul ve vydáních formuláře pro cesty mimo okres. Soustavně také sleduje situaci kolem covidu-19 a přináší nejnovější aktuality.

Monika Hořínková

 

Podobné příspěvky

Dopravní podnik snižuje své náklady

Afri

Novou Miss ČR se stala Nikola Kokyová

Afri

Unikátní Fillovo zátiší nebo vzácný obraz Ajvazovského za miliony. Dorotheum má před sebou poslední aukci sezony

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady