Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Běžci podpoří lidi s epilepsií

beh EpicRun

Pražští sportovci ve středu (16. 9.) poběží pro lidi s epilepsií. Pátý ročník závodu Epi©Run startuje na pražském výstavišti v 18 hodin. Pětikilometrová trasa je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušené běžce. Akci, kterou podpořilo také hlavní město Praha, tradičně organizuje spolek EpiStop. V rámci závodu bude probíhat sbírka na Richarda, který má epilepsii a je částečně ochrnutý. Výtěžek poputuje na nákup nebo pronájem přístroje WalkAide, který Richardovi ulehčí chůzi.

EpiCrun behSedmadvacetiletý Richard má při chůzi potíže se zakopáváním pravé nohy. Přístroj elektricky stimuluje podkolenní nerv na pravé noze. Jakmile nemocný nakročí, přístroj sepne nerv, což zabrání zakopnutí, a pacient tak může pokračovat v normální chůzi,“ vysvětluje MUDR. Jana Zárubová z Centra pro epilepsie FN Motol, která je zároveň místopředsedkyní spolku EpiStop. Richardovi mohou zájemci přispět jak přímo při běhu, tak přes portál www.darujme.cz/projekt/1203462.

Beh

Pražské výstaviště

16.9. 2020

v 18 hodin

Pro lidi s epilepsií je podle lékařů pravidelné sportování velmi přínosné. U většiny pacientů cvičení lehce snižuje množství záchvatů a zlepšuje celkový stav těla i mysli. Více informací o akci zájemci najdou na http://www.epistop.cz.

Bc. Dominika Cardová, cardova.dominika@gmail.com
Mgr. Veronika Ostrá, ostraveronika@gmail.com

Podobné příspěvky

Vítěz 47. Memoriálu L. Tomíčka je Przemyslaw Pawlicki

Eliška Rybenská

SÁZAVAFEST ohromí i pobaví

Jaroslav Hauer

Cyklostezka, naučná stezka a skanzen

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady