Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Až 7 tisíc dětí se ročně rodí s rizikem šilhání a tupozrakosti .

Praha, 2. září 2015 – Ve středu 16. září pořádá organizace Život dětem Zábavné odpoledne pro děti i dospělé a v rámci doprovodného zdravotního programu budou odborníci z Dětského očního centra Kukátko zdarma provádět preventivní vyšetření zraku dětí. Zhruba 43 tisíc dětí ve věku 0-9 let postihuje tupozrakost, u 4 – 8 % dětské populace ve věku 0-19 let se zase objevuje šilhání. Nechcete, aby se vaše děti staly součástí těchto statistik? Dbejte na prevenci, protože jedině ta dokáže ochránit dětské oči a odhalit onemocnění ve stádiu, kdy je ještě léčitelné.

„Naše organizace Život dětem každoročně pořádá Zábavné odpoledne pro děti i dospělé, které odstartuje podzimní Srdíčkové dny. Vedle zábavy, her a vystoupení řady českých osobností však stále myslíme na zdraví dětí. Rozhodli jsme se obrátit na odborníky na léčbu dětských zrakových vad z Dětského očního centra Kukátko a využít jejich preventivní program. Prevence je základem ochrany dětských očí, proto za námi přijďte 16. září, nechte zdarma vyšetřit vaše děti a ušetřete jim případné problémy v budoucnu,“ říká ředitelka společnosti Život dětem a hlavní organizátorka celé akce MgA. Maria Křepelková.

Proč se prevenci věnovat? Až u 7 tisíc dětí v České republice hrozí ročně ihned po narození riziko šilhání nebo tupozrakosti. Zhruba 4 % dětské populace ve věku 0-9 let pak tupozrakost opravdu postihne a u 4 – 8 % dětské populace ve věku 0-19 let se zase objevuje šilhání. Cílem preventivních programů Dětského očního centra Kukátko je zachytit případný problém v jeho počátku, zahájit včas léčbu a především chránit děti před celoživotním handicapem – ztrátou jednoho oka.

„Cílem preventivních programů Dětského očního centra Kukátko je zachytit případný problém v jeho počátku, zahájit včas léčbu a především chránit děti před celoživotním handicapem – ztrátou ostrého vidění jednoho oka,“ nabádá MUDr. Petra Teplanová z Dětského očního centra Kukátko.

Bohužel rodiče často ochranu zraku svých dětí podceňují. Tím je však vystavují vážným zdravotním komplikacím. Oční vady mohou rozpoznat již v neútlejším věku dítěte. Mezi varovné signály patří šilhání, změny barvy očí, rozdílně široké zorničky, neustálý tik v očích či častá únava a bolest hlavy.

„Například tupozrakost je možné úspěšně léčit pouze v raném dětském věku. Jsou tedy zapotřebí pravidelné kontroly a trénování vidění, což je možné maximálně do 8 let. Čím dřív se k výcviku dostane, tím samozřejmě lépe. Ideální je začít do 5 let věku,“ uzavírá doktorka Teplanová. Více informací o programu naleznete na www.zivotdetem.cz nebo www.detskeoci.cz.

Podobné příspěvky

Fotograf Goran Tačevski a NESCAFÉ® Dolce Gusto® spojují krásu černobílé

Šebík

Dopravní podnik šetří

Afri

Konference „Děti, peníze a my“ představila trendy ve výuce finanční gramotnosti

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady