Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiZprávy z PrahyAlpine Pro – nová kolekce 2013

Alpine Pro – nová kolekce 2013

Alpine Pro – nová kolekce 2013

Pro ještě bezpečnější a pohodlnější pohyb v přírodě vyvinula společnost Alpine Pro technologii FUSION GRIP – aktivní podrážku s protiskluzovou úpravou v nášlapné části. „Tato speciální podrážka bude součástí patnácti modelů bot Alpine Pro. V aktuální kolekci na jaro a léto půjde spíše o sportovnější, lehčí boty na běhání a vycházky. Na podzim připravujeme modely určené do terénu; jejich podrážka bude vytvořena hned z několika podešví,“ vysvětluje Marek Podracký.

Nová kolekce je tradičně rozdělena do tří sekcí – EXTREME, OUTDOOR a PERFORMANCE.

Kolekce EXTREME je určena pro nejnáročnější outdoorové aktivity a obsahuje dokonale technické oblečení. Letos nabízí materiály s velmi vysokou voděvzdorností i prodyšností – např Neoshell Polartec pro třetí vrstvu a Power Stretch pro druhou vrstvu.

Kolekce OUTDOOR se zaměřuje především na rekreační outdoorové aktivity a sport. Je tvořena pouze funkčními materiály a obsahuje širokou škálu technických materiálů: PTX MEMBRANE, AQC COATING, SOFT-SHELL WINDBARRIER, DWR úpravu. Letní kolekci pak dominuje rychleschnoucí materiál cool-dry. Letošní jarní produkty OUTDOOR jsou navrženy v pestrých a sytých odstínech – pánské oblečení především v sytě modré, zářivě zelené, výrazné červenooranžové barvě, v dámské kolekci je použita stylová kombinace růžové, modré, zelené, žluté. Samozřejmě nechybí ani evergreen ve formě přírodních barev charakteristických pro outdoor. Pro letní dámskou kolekci jsou typické svěží žluté a modré odstíny, ale nechybí ani oblíbená růžová a fialová. Pánské letní oblečení je laděno do tmavých, převážně modrých odstínů. Celá OUTDOOR kolekce jaro/léto 2013 je navíc bohatá na reflexní tisky pro zajištění větší bezpečnosti a viditelnosti.

Kolekce PERFORMANCE je vhodná na indoor fitness a pro většinu venkovních sportovních aktivit. Produkty jsou letos opět plné jasných a výrazných barev. Použité materiály mají speciální tvary vláken pro rychlý odvod potu s schnutí materiálu.

**************************************************************************************************************************************************************************************

Společnost Alpine Pro, a. s. patří mezi přední firmy českého trhu se sportovním a outdoorovým oblečením, doplňky a obuví. První kolekce Alpine Pro byla uvedena na trh v roce 1998. Alpine Pro je v současné době v České republice značkou s největší maloobchodní sítí v oblasti outdoorových aktivit. Na trhu je zastoupena vlastními značkovými a franšízovými prodejnami. V roce 2000 společnost zahájila expanzi na slovenský a polský trh. Společnost Alpine Pro je formou obchodního zastoupení reprezentována ve více než dvaceti zemích světa, např. v Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, Balkáně, v Pobaltí, Maďarsku, Německu, Švýcarsku, Španělsku, Libanonu a v dalších zemích.

Přední česká společnost je spojována se špičkovými sportovci, mezi které patří veslařský mistr světa Ondřej Synek, nadějná sjezdařka Klára Křížová a MTB cyklistka Tereza Huříková. Kromě jednotlivců společnost podporuje i cyklistický ALPINE PRO AUTHOR TEAM v čele s vícenásobným mistrem České republiky Václavem Ježkem. Významnou aktivitou ALPINE PRO je partnerství v seriálech závodů Kolo pro Život, dále také spolupracuje s lyžařskými areály po celé České republice.

Důkazem vynikajících výsledků je i důvěra Českého olympijského týmu, jehož oficiálním partnerem je od roku 2009 právě Alpine Pro. Výbava olympijského týmu na Letní olympijské hry 2012 v Londýně, kterou společnost vyrobila, sklidila velký úspěch nejen u našich olympioniků, ale také u veřejnosti. Důkazem bylo i to, že krátce po uvedení olympijské kolekce do prodeje byly některé produkty během pár dní vyprodány.

Alpine Pro klade velký důraz na kvalitu výrobků, proto testuje jejich vlastnosti nejen v laboratorních podmínkách, ale i v reálném prostředí. Dlouhodobě spolupracuje s horolezcem Petrem Maškem a horským vůdcem Pepkem Milfaitem, kteří testují oblečení ve vysokohorských podmínkách. Sportovci vyvíjející olympijské oblečení zkoušejí v praxi také vlastnosti materiálů. Do vývoje kolekcí jak pro Olympijské hry Vancouver 2010, tak pro Londýn 2012 se zapojili i významní čeští sportovci. Ve Vancouveru oblečení zabodovalo svým nadčasovým a originálním designem, který získal v internetovém hlasování listu Huffington Post titul “olympijský vítěz v oblékání”. Jakého ocenění či výsledku se dočká zbrusu nová kolekce pro Londýn 2012, zůstává zatím tajemstvím, věříme však, že sklidí podobný úspěch.

Vysoká kvalita materiálů a prvotřídní zpracování jsou samozřejmostí. To potvrzuje i fakt, že Alpine Pro testuje své produkty na vlastních zaměstnancích. Tým vybraných zástupců jednotlivých oddělení vyjel vloni testovat své výrobky do prostředí, pro které své oblečení a další doplňky navrhuje. Cílem byl Triglavský národní park ve Slovinsku, kde absolvovali zaměstnanci se svým vybavením během týdenního pobytu několik zátěžových disciplín. Materiály s PTX membránou byly podrobeny zkoušce všemi povětrnostními vlivy. Prošly sice na jedničku, ale vývojáři nezahálejí a své zážitky a zkušenosti s oblečením využívají pro přípravu dalších návrhů na vylepšení produktů.

Facebook komentáře

Sdílejte články