Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaPozvánky na akceAlbína Gorbína zahájila dne 12.9.2019 v hotelu Azza v Horních Jiřičanech prodejní výstavu obrazů

Albína Gorbína zahájila dne 12.9.2019 v hotelu Azza v Horních Jiřičanech prodejní výstavu obrazů

Albína Gorbína zahájila dne 12.9.2019 v hotelu Azza v Horních Jiřičanech prodejní výstavu obrazů

Albina je moderní malířka – samouk, jejíž umělecká dráha započala již v dětství. Jako dítě si všímala krásy našeho světa, a s plynutím času se tato její vlastnost stále prohlubovala. Touha zvěčnit ztvárněním tuto krásu a sdílet ji s okolím vyústila v namalování procítěných obrazů.

Emoce, přenesené na plátno, se stávaly silnějšími, technika malby propracovanější. Tímto způsobem se záliba v dětství vyvinula v něco většího, než je prosté zobrazení reality. Albina hledá a nachází inspiraci v samotném životě, v jeho protipólech, jeho nestálosti. Plátna malířky očarují každého svou energií a citovou působivostí. Je to příběh života umělce; jsou to nabyté zkušenosti; je to prožitý cit; je to nestálost života, vyjádřená na plátně. V nich se nachází život, který v každém z nás vyvolá odezvu.

Za umělecký styl obrazů lze považovat expresionistický romantismus s prvky abstrakce pod vlivem orfismu. Téma přírody se v obrazech neobjevuje náhodou. Život je neustálá změna období a nekončící sled událostí. Příroda v daném kontextu představuje metaforický symbol nestálosti. Převládající znázornění mraků na plátnech nejpřesněji charakterizuje umělecký směr autorky a vypovídá o osobnosti umělkyně. Mraky zde symbolizují všemožnou řadu pocitů vlastních člověku. Vzdušné a huňaté, téměř neviditelné, nebo bouřkové. S pomocí barevné palety, si malířka hraje s atmosférou pláten, a to beze strachu z vyjádření svých vlastních citů. Obrazy je možno si prohlédnout a případně i zakoupit v hotelu Azza.  Italskou restauraci a hotel Azza se zahrádkou najdete na adrese Budějovická 1500, Horní Jirčany Jesenice, 252 42.

www.albinagorbina.com

Facebook komentáře

Sdílejte články