Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Skupina PSA přijala výzvu vyrobit na žádost francouzské vlády 10 000 respirátorů

rouska

Air Liquide, skupina PSA, Schneider Electric a Valeo přijaly výzvu vyrobit na žádost francouzské vlády 10 000 respirátorů Air Liquide Medical Systems. Francouzská vláda, která potřebuje naléhavě řešit potřebu většího počtu respirátorů na svém území, se obrátila 22. března na seskupení francouzských průmyslových firem vedených společností Air Liquide se žádostí o posouzení možnosti zvýšení výroby respirátorů tak, aby bylo možné během 50 dnů, od začátku dubna do poloviny května, dodat 10 000 respirátorů.

Air Liquide, skupina PSA, Schneider Electric a Valeo vytvořily v reakci na tuto žádost pracovní skupinu složenou z třicítky odborníků na nákup a výrobu. Tito specialisté následně společně definovali akční plán na zvýšení výroby respirátorů Air Liquide Medical Systems, které používá velký počet nemocnic ve Francii i v jiných zemích.

Tato výrobní výzva bude také vyžadovat pomoc 100 partnerských společností, aby bylo možné zajistit dodávky 300 základních komponent k výrobě tohoto zdravotnického vybavení.

Skupina PSA kromě účasti v pracovní skupině, do níž se její inženýři zapojili od 22. března na plný úvazek, vyčlenila rovněž zvláštní provoz ve své továrně v Poissy, aby tak přímo přispěla ke zvýšení výrobního potenciálu. Do tohoto provozu se na dobrovolné bázi zapojí více než padesát zaměstnanců. Ti budou za zpřísněných hygienických podmínek, které byly zavedeny ve výrobních podnicích PSA, vyrábět centrální bloky systému. Tyto součásti bude skupina PSA dodávat společnosti Air Liquide k montáži a finálním kontrolám v továrně Air Liquide Medical Systems ve městě Antony poblíž Paříže.

Skupina PSA rovněž umožní zájemcům ze svého výzkumného a vývojového centra ve Vélizy, aby se přesunuli do několik kilometrů vzdálené továrny Air Liquide v Antony a posílili tak lidský potenciál společnosti Air Liquide při výrobě respirátorů. Tito dobrovolníci budou součástí iniciativy, kterou skupina spustila pod označením „Rezerva PSA“ („La réserve PSA“). Podstatou této iniciativy jsou dobrovolné  činnosti vykonávané zaměstnanci PSA.

Sociální partneři skupiny PSA její příspěvek při výrobě respirátorů pro nemocnice podporují.

Radka Matthey / radka.matthey@p-automobil-import.cz

Foto: ilustrační

Podobné příspěvky

Divadla Na Perštýně zahajuje svoji první sezónu.

Jaroslav Hauer

Česko zaplaví vlčí máky!

Jaroslav Hauer

Pouť do světa nevidomých

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady