Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiEkonomika15. listopad – Den bez dluhů

15. listopad – Den bez dluhů

15. listopad – Den bez dluhů

Češi se budou moci opět zcela zdarma poradit s odborníky ohledně svých finančních problémů.

Již 15. listopadu vyvrcholí další ročník mezinárodní vzdělávací akce Den bez dluhů, jejímž cílem je informovat veřejnost o možnostech, jakými mohou řešit své finanční problémy a dluhy. Letošní v pořadí třetí ročník se uskuteční od 12. do 15. listopadu 2014 v sedmi českých a moravských městech, v nichž budou odborníci zdarma poskytovat široké veřejnosti užitečné informace, jak řešit finanční problémy. Zájemci se budou moct informovat o problematice zadlužení u stánků na hlavních nádražích v Brně, Ostravě, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Plzni, na Masarykově nádraží v Praze a nově také v rámci jízdy historickou tramvají v Olomouci. Užitečné rady a tipy budou moci Češi najít také na internetových stránkách www.nasedluhy.cz, případně se obrátit na bezplatnou telefonní linku 800 227 225.

Den bez dluhů, který každoročně pořádá společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK) ve spolupráci s Poradnou při finanční tísni, se snaží dlouhodobě upozorňovat na problémy, které mohou nastat při špatném finančním hospodaření domácností a následném rostoucím zadlužení, jež se může často vymknout jejich kontrole. V rámci Dne bez dluhů má široká veřejnost možnost osobně či telefonicky konzultovat své finanční problémy s odborníky a najít tak společně cestu z tíživé finanční situace. Kromě informací, jak efektivně řešit finanční problémy a dluhy, se mohou zájemci s odborníky poradit také o problematice hospodaření s penězi a získat užitečné tipy, jak nejlépe sestavit, vést a spravovat domácí rozpočet.

„Minulý ročník Dne bez dluhů dokázal, že Češi mají zájem svou finanční situaci aktivně řešit. Potvrdila to nejen návštěvnost informačních stánků na hlavních nádražích v Brně, Ostravě a Ústí nad Labem, které navštívilo přes 500 lidí, ale také množství přijatých hovorů v call centru, kam měli lidé možnost zdarma volat,” říká Veronika Kuřinová ze společnosti KRUK. „Letošní Den bez dluhů hodláme rozšířit do dalších čtyř českých a dvou slovenských měst. Naším záměrem je umožnit dalším zájemcům přístup k bezplatnému poradenství a pomoci lidem nalést efektivní řešení jejich finanční situace.”

V rámci letošního ročníku Dne bez dluhů se budou moci zájemci osobně poradit s odborníky z Poradny při finanční tísni a společnosti KRUK ve dnech 12. – 14. listopadu od 14:00 do 18:00 a v sobotu 15. listopadu po celý den (8:00 – 18:00). Odborníci jim budou k dispozici v mobilních stáncích v šesti českých a moravských městech – na hlavních nádražích v Brně, Ostravě, Hradci Králové, Ústí nad Labem a Plzni, a na Masarykově nádraží v Praze. V Olomouci mohou lidé využít konzultace v rámci jízdy historickou tramvají, která bude 15. listopadu od 8:00 do 18:00 pravidelně projíždět centrem města.

Vedle osobních konzultací bude veřejnosti k dispozici také zelená linka 800 227 225, na níž se mohou zcela zdarma a anonymně ptát na dotazy týkající se dluhů a způsobů, jak je řešit. Volat bude možné v sobotu 15. listopadu od 8:00 do 18:00 hod. Pro více informací lze využit také webovou stránku www.nasedluhy.cz,

Facebook komentáře

Sdílejte články