Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

12. MDA RIDE opět úspěšná

12. MDA RIDE 6.6. 2020

Charitativní akce na podporu nemocných svalovou dystrofií, kterou organizace MDA RIDE z.s. připravovala na 6.6. 2020 – byla bohužel zrušena ve stádiu finálních příprav.

Jako mnoho dalších akcí a festivalů, tak i tuto zastavil zákeřný virus

MDA RIDEPartu organizující tuto úžasnou akci však mimořádná situace neodradila. Spolu s partnery IT firmy TOPMONKS se rozhodla letošní 12. MDA RIDE streamovat na sociálních sítích, a to z původního místa před Průmyslovým palácem.

Přesně dle nařízení vlády se tam v rozestupech prezentovali patroni, partneři a sponzoři této akce. Na sociálních sítích průběžně pozdravili všechny připojené i některé Tváře MDA RIDE – např. zpěvák a herec Petr Vondráček, který i zazpíval.

Díky partnerům, ale i drobným dárcům tato akce přinesla úžasných 685 000,- Kč

MDAMyšlenka na uspořádání benefičního dne a jízdy motocyklů na podporu nemocných svalovou dystrofií je již více než 35 let stará. V USA, kde vznikla, se jí pravidelně zúčastňují známé osobnosti jako např. herci Peter Fonda, Larry Hagman, Denis Hopper či Lorenzo Lamas ( seriál Odpadlík ) nebo celosvětově známý moderátor Jay Leno. V České republice se založení sdružení MDA RIDE datuje do roku 2009.

„Viděli jsme tehdy, jak probíhají akce v zahraničí ( USA a Švýcarsku ) a napadlo nás uspořádat něco podobného i u nás,“ uvádí Josef Kadeřábek, duchovní otec celé akce v České republice. „Za těch dvanáct ročníků se z toho stala úžasná tradice a těší mě, že nás podporuje stále více lidí,“ doplňuje Kadeřábek, kterého nikdo nezná jinak než jako „Káďu“.

Motorkar, vozickar a VltavaSvalová dystrofie je široký termín pro označení genetických onemocnění, které postihují svalstvo. Jsou to genetické vady, pro které je typické ochabování svalstva. Toto onemocnění snižuje sílu ve svalech a dochází k postupnému úbytku svalové hmoty. Nemoc postupně oslabuje kosterní svalstvo končetin a trupu. Ve věku dospívání, přibližně mezi 13 – 19 rokem nebo i dříve bývají zasaženy i svaly dýchací a srdeční.

Princip „standardní“ akce spočívá ve společně prožitém dni se spoustou atrakcí, muziky a Spanilou jízdou, které se účastní motocykly všech značek. Spolu s nimi jede ve vozech spřátelených klubů (Ford Mustang Riders Club a 1st Veteran US Car Club) i řada postižených.

MDA ride 2017MDA

Prakticky okamžitě se organizační tým pustil do přípravy 13. MDA RIDE  2021. Všichni věří, že bude vše tak, jak je na této akci zvykem. Výtěžek z celého dne, tedy z dobrovolného vstupného, z prodeje předmětů s logem MDA RIDE, šeků od partnerů akce a všech dalších příspěvků následně pomůže lidem postiženým Kadasvalovou dystrofií. MDA RIDE už takhle pomohla částkou přes 8 000 000,- Kč Přehled obdarovaných lze sledovat na webových stránkách http://www.mdaride.cz.

Josef Kadeřábek

email: kada@mdaride.cz

Podobné příspěvky

Harley-Davidson Open House už 18. a 19. září!

Afri

Elektrobusy v BB Centru svezly již 2 milióny cestujících

Afri

Cena elektřiny se bude opět měnit

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady