Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

12. MDA RIDE opět úspěšná

12. MDA RIDE 6.6. 2020

Charitativní akce na podporu nemocných svalovou dystrofií, kterou organizace MDA RIDE z.s. připravovala na 6.6. 2020 – byla bohužel zrušena ve stádiu finálních příprav.

Jako mnoho dalších akcí a festivalů, tak i tuto zastavil zákeřný virus

MDA RIDEPartu organizující tuto úžasnou akci však mimořádná situace neodradila. Spolu s partnery IT firmy TOPMONKS se rozhodla letošní 12. MDA RIDE streamovat na sociálních sítích, a to z původního místa před Průmyslovým palácem.

Přesně dle nařízení vlády se tam v rozestupech prezentovali patroni, partneři a sponzoři této akce. Na sociálních sítích průběžně pozdravili všechny připojené i některé Tváře MDA RIDE – např. zpěvák a herec Petr Vondráček, který i zazpíval.

Díky partnerům, ale i drobným dárcům tato akce přinesla úžasných 685 000,- Kč

MDAMyšlenka na uspořádání benefičního dne a jízdy motocyklů na podporu nemocných svalovou dystrofií je již více než 35 let stará. V USA, kde vznikla, se jí pravidelně zúčastňují známé osobnosti jako např. herci Peter Fonda, Larry Hagman, Denis Hopper či Lorenzo Lamas ( seriál Odpadlík ) nebo celosvětově známý moderátor Jay Leno. V České republice se založení sdružení MDA RIDE datuje do roku 2009.

„Viděli jsme tehdy, jak probíhají akce v zahraničí ( USA a Švýcarsku ) a napadlo nás uspořádat něco podobného i u nás,“ uvádí Josef Kadeřábek, duchovní otec celé akce v České republice. „Za těch dvanáct ročníků se z toho stala úžasná tradice a těší mě, že nás podporuje stále více lidí,“ doplňuje Kadeřábek, kterého nikdo nezná jinak než jako „Káďu“.

Motorkar, vozickar a VltavaSvalová dystrofie je široký termín pro označení genetických onemocnění, které postihují svalstvo. Jsou to genetické vady, pro které je typické ochabování svalstva. Toto onemocnění snižuje sílu ve svalech a dochází k postupnému úbytku svalové hmoty. Nemoc postupně oslabuje kosterní svalstvo končetin a trupu. Ve věku dospívání, přibližně mezi 13 – 19 rokem nebo i dříve bývají zasaženy i svaly dýchací a srdeční.

Princip „standardní“ akce spočívá ve společně prožitém dni se spoustou atrakcí, muziky a Spanilou jízdou, které se účastní motocykly všech značek. Spolu s nimi jede ve vozech spřátelených klubů (Ford Mustang Riders Club a 1st Veteran US Car Club) i řada postižených.

MDA ride 2017MDA

Prakticky okamžitě se organizační tým pustil do přípravy 13. MDA RIDE  2021. Všichni věří, že bude vše tak, jak je na této akci zvykem. Výtěžek z celého dne, tedy z dobrovolného vstupného, z prodeje předmětů s logem MDA RIDE, šeků od partnerů akce a všech dalších příspěvků následně pomůže lidem postiženým Kadasvalovou dystrofií. MDA RIDE už takhle pomohla částkou přes 8 000 000,- Kč Přehled obdarovaných lze sledovat na webových stránkách http://www.mdaride.cz.

Josef Kadeřábek

email: kada@mdaride.cz

Related posts

Plyn a elektřina by mohly zlevnit už před topnou sezónou

Afri

Hasičská fontána zavítá do Prahy, uvidíte největší vodní světelnou show

Zaměstnanci České pošty na výzvu odborů pomáhají malé Michalce

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady