Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business Události Zprávy z Prahy

ZLATO – investiční i obchodní příležitost

zlato

Lidé vnímají zlato a stříbro jako pojistku na budoucí časy – chtějí si svoje úspory chránit před inflací, potřebují dlouhodobou rezervu např. na důchod, pro svoje děti či vnoučata, nebo si chtějí zajistit hypotéku pro případ nenadálých událostí.

A proto nebude moje první otázka rozhovoru s ing. Heřmánkovou  pro Pražský zpravodaj  vůbec překvapující…

 

 

Proč se zabýváte obchodováním s drahými kovy?

Obchodu s drahými kovy se věnuji už sedm let; v životě je pro mě důležitý pocit jistoty a bezpečí a mám to štěstí, že jsem našla obor, kde můžu skloubit svoje ekonomické vzdělání s produktem, který spojuje v sobě krásu, tradici a praktičnost.

Z jakých důvodů si lidé pořizují drahé kovy?

Lidé vnímají zlato a stříbro jako pojistku na budoucí časy – chtějí si svoje úspory chránit před inflací, potřebují dlouhodobou rezervu např. na důchod, pro svoje děti či vnoučata, nebo si chtějí zajistit hypotéku pro případ nenadálých událostí. Chtějí mít jistotu, že zejména v turbulentních dobách budou mít svůj majetek ochráněný proti ztrátě kupní síly; navíc je to rezerva, která je rychle k dispozici.

Zlato sice nenese žádný úrok ani dividendu, ale v dobách nestability se k němu lidé uchylují jako k jistotě. To se projevilo i v letošním roce, kdy v důsledku koronavirové krize a enormního zájmu o zlato jeho cena vzrostla v korunách o 25 %. Pro českého investora se letos stalo jednou z nejvýnosnějších investic.

Jak si lze zlato pořídit?

V oblasti investic do drahých kovů je výhodné spojit se s velkým a stabilním partnerem, který kromě nákupu drahých kovů nabízí i servis a informace a poskytuje záruku výkupu, proto jsem se rozhodla pro spolupráci se společností GOLDEN GATE CZ a.s., což je česká společnost, která je největším obchodníkem s drahými kovy na našem trhu. Její celkový obrat přesáhl v dubnu letošního roku 10 mld. Kč a jenom za letošní první čtvrtletí prodala 441 kilogramů zlata v hodnotě přes 600 mil. Kč. Je jedinou společností, která nabízí Komoditní účty, což jsou otevřené spořicí účty, pomocí kterých lze postupně pořizovat zlaté či stříbrné slitky nebo mince v jediném účtu, a to pravidelnými i mimořádnými platbami. Lze nakupovat i po malých částkách, takže si zlato či stříbro může dovolit opravdu každý.

Zlato jako obchodní příležitost

I přes rostoucí zájem o zlato je u nás trh s drahými kovy ještě v začátcích, vždyť na jednoho obyvatele ČR připadá v průměru pouze 1,5 g zlata, zatímco na západ od našich hranic je zlato běžným investičním aktivem – například v Německu každý obyvatel vlastní v průměru 120 g zlata.

Jako regionální vedoucí mám svůj tým a společně naplňujeme naši vizi, že zlato patří do každé rodiny. Proto hledám do svého týmu další spolupracovníky, které osloví nabídka velké obchodní příležitosti a smysluplné práce. Pomáháme lidem vytvářet si rezervu na složitější období, které nás zcela jistě čeká.

K tomu není co dodat. Mockrát vám děkuji za rozhovor a přeji vám z celého srdce hodně úspěchů v osobním i pracovním životě. 

Autor: Ondřej Šebesta

Ing. Eva Heřmánková

777 021 627   eva.hermankova@gmail.com

eva.hermankova@goldengate.cz

www.hermankova.cz

 

Podobné příspěvky

Xterra Trail Run – běžecká výzva pro všechny!

Afri

Pracovní portál JenPráce.cz se stal sponzorem programů na Primě

Afri

Jízda ve speciálu OCR láká stále více fanoušků

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady