Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Události Doprava

Úředníci Libereckého kraje budou jezdit hybridními vozy Toyota

Toyota

Liberecký kraj pořídil pět hybridů Toyota, kraj pořídil čtyři Toyoty Yaris a jednu Corollu. Na nákup úsporných a ekologických vozů přispěl Státní fond životního prostředí dotací 250 000 korun.

ToyotaToyoty Yaris s motorem 1.5 Hybrid 100 e-CVT budou využívat krajští úředníci a model Toyota Corolla s motorizací 2.0 Hybrid 180 e-CVT byl svěřen do užívání řediteli krajského úřadu.

„Zařazování automobilů s ekologicky šetrným pohonem do vozového parku krajského úřadu je v souladu s naším zodpovědným působením v oblasti životního prostředí. Jdeme tak příkladem i dalším subjektům v oblasti státní správy a samosprávy,” uvedl hejtman Martin Půta.

Výhody vozů s hybridním pohonem objevují organizace veřejné správy stále více. V současnosti jezdí řada hybridních Toyot například ve službách městské policie několika měst. Nově mají vozy Proace City městští strážníci v Broumově. Pro Corollu, RAV4 nebo Yaris s hybridním pohonem se rozhodli městští strážníci například v Chrudimi, Jaroměři, Vyškově, Roudnici nad Labem nebo Třebíči.

ToyotaV nabídce pro státní nebo veřejnou správu jsou aktuálně za zvýhodněných podmínek hybridní modely RAV4, Yaris, C-HR a Corolla. „Čím dál více veřejných institucí používá naše hybridní vozy, které vyhovují jejich požadavkům na nízké náklady, ekologický provoz, vysokou spolehlivost a užitnou hodnotu bez nutnosti dobíjení z externího zdroje,” dodal generální ředitel Toyota ČR Martin Peleška.

Díky své úspornosti a ekologickému provozu jsou hybridní Toyoty stále oblíbenější také ve firemních flotilách. Prodej firmám a organizacím v současnosti tvoří více než 60 procent odbytu Toyoty na českém trhu. Toyoty využívá například největší carsharingová služba Anytime, taxi služby, stavební firma Pruniwerk nebo výrobce zdravého pečiva Fammilky.

Vladimír Michna

PR Consultant Toyota CE

 

 

 

Podobné příspěvky

Korunovační klenoty, jak je jinde neuvidíte

Afri

Na co si dát pozor při výběru tankovací karty

Afri

Začněte jezdit úsporně s Fiatem 500e

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady