Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy

Sílí obavy z policejního státu

Radomil Bábek

Podnikatelské odbory vnímají obavy podnikatelů a živnostníků z posilování pravomoci policie. Je snadné takové posílení zavést, a je také snadné zesílenou moc zneužívat.

Radomil Bábek, předseda Podnikatelských odborů říká: “Představitelé státu dělají jeden kiks za druhým, například nesmyslné otevření hobbymarketů těsně před velikonočními svátky,  a přitom trvající zákazy pro malé prodejny. Navíc nejasná a přehnaná pravidla vedou policii k trestání občanů i za to, co papaláši dělají beztrestně, jak ukázala například schůzka prezidenta se členy jeho krizového štábu v Lánech.”

Podnikatelské odbory protestují proti tomu, aby za nenošení roušky nebo za to, že se někde shromáždí víc než dva lidé, mohli dát policisté na místě pokutu až deset tisíc korun. „Pravidla jsou gumová a trest přijde dle libosti a uvážení policajta. To jsme zažívali za totáče a už to tady nechceme,“ prohlásil šéf Podnikatelských odborů Radomil Bábek, který sdílí obavy mnohých kritiků z návratu policejního státu.

Ministr vnitra Jan Hamáček tvrdí, že se lidé nemají čeho obávat, protože devadesát devět procent lidí všechna pravidla dodržuje. Podle něj je problém s překračováním zákazů jen u jednoho procenta občanů. „Takže podle pana ministra vnitra budeme posilovat policejní moc jen proto, aby se vypořádala s tak marginálním, až nicotným přestupováním pravidel?,” klade řečnickou otázku Radomil Bábek a pokračuje: “Podle zpráv v médiích řešila policie o velikonočních svátcích prý až 600 přestupků denně. To je pouhých 43 přestupků průměrně na jeden kraj! Tak zanedbatelné číslo má být důkazem, že je třeba posilovat pravomoci policie? A to nám ještě nikdo neřekl, o jaké přestupky se jednalo. Šel občan sám parkem a neměl roušku? Povídali si tři lidé v rouškách? Pil občan na veřejnosti pivo, což se nesmí, zatímco lízat zmrzlinu na veřejnosti se podle premiéra Babiše smí?, vypočítává Radomil Bábek a dodává: “Celé posilování pravomoci policie smrdí zneužitím krizového stavu k posílení moci státu, tedy pánů politiků a jejich úředníků!”

Podnikatelské odbory žádají, aby vláda zrušila posílené pravomoci policie. Vláda si navykla jen zakazovat a přikazovat. Jistě, to je jednoduché, ale mnohem lepší, pro občany a pro společnost je, když bude vláda s občany komunikovat. Vláda musí vysvětlovat a přesvědčovat.

Ing. Vanda Böhmová
tajemnice Podnikatelských odborů

E-mail:vanda.bohmova@podb.cz

Podobné příspěvky

Společné atributy úspěšných podnikatelek

Šebík

SVĚTOZNÁMÁ KOSMETICKÁ ZNAČKA ESTÉE LAUDER OTEVŘE SVOU DALŠÍ POBOČKU V PRAŽSKÉM OC NOVÝ SMÍCHOV NA ANDĚLU

Šebík

Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe se společně rozjedou po českých a moravských koncertních pódiích

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady