Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiTiskové ZprávyProgram výstav, koncertů a akcí Novoměstské radnice na srpen.

Program výstav, koncertů a akcí Novoměstské radnice na srpen.

Program výstav, koncertů a akcí Novoměstské radnice na srpen.

Novoměstská radnice, p. o.
Praha 2, Karlovo nám. 1/23, Vodičkova 1/3, tel. 224 947 190. Vstup z Vodičkovy ulice.
www.nrpraha.cz
www.facebook.com/NRpraha.cz

VĚŽ

Vyhlídková věž je vysoká téměř 70 m. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. V galerii ve věži probíhají zajímavé krátkodobé výstavy. Přes zimu je věž uzavřena. Otevřeno: út – ne 10.00 – 18.00 hodin, vstupné Kč 50,–, snížené Kč 30, rodinné Kč 120.

STÁLÁ EXPOZICE

Historie Nového Města a Praha panoramatická
Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.
Tato výstava umístěná v Bytu věžníka je přes zimu uzavřena. Vstupné v souvislosti se vstupem na věž.

KAVÁRNA:
CAFÉ NEUSTADT
V kavárně na Novoměstské radnici se konají zajímavé akce hlavně pro mladé. V souvislosti s projektem kavárníka Ondřeje Kobzy „Piáno na ulici“ je jedno piáno umístěno i na nádvoří NR. Otevřeno denně do 24 h, po-pá od 8 h, so a ne od 10 h, vstup z nádvoří NR. Všechny informace o konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.

DLOUHODOBÁ VÝSTAVA:

Neviditelná výstava
Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem. Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna 2011 – výstavní prostory II. patro NR. Otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné na tel. č. 777 787 064. Zajímavé doprovodné akce.

PROGRAM
ČERVENEC – SRPEN 2 0 1 5

DALŠÍ VÝSTAVY:

Veronika Psotková – Velké prádlo
Dlouhodobá výstava nové stejnojmenné sestavy drátěných plastik a dalších sochařských objektů autorky. Výstava je součástí SCULPTURE LINE Prague 2015.
9. 6. – 30. 9. Nádvoří, otevřeno denně 8 – 24 hod, prohlídka zdarma

Xénia Hoffmeisterová – Letní zajíc
Tvorba umělkyně je charakteristická reflexí současného světa a různými výtvarnými prostředky. Výstava představí tématicky odlehčený, hravý výběr z tvorby, zaměřený na “bokovkový” motiv zajíce či králíka.
17.6. – 26. 7. Galerie v přízemí, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč.

Pavel Vošický – Přišlí včas
Výstava perokreseb pražského rodáka, výtvarníka Pavla Vošického, se vztahuje k srpnové okupaci roku 68 a ironiím osudu druhé poloviny 20. století, ale mluví do dnešních poměrů.
14. 7. – 13. 9. Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10 – 18 hod vstupné viz věž

Ondřej Maleček – Otisk hlavy
Výstava představí autorovy nejnovější velkoformátové obrazy a některé dosud nevystavené starší díla. Velkým autorovým tématem je vztah člověka a přírody. Zároveň je jeho přístup velmi osobní a mnohé obrazy jsou ve své podstatě ohromné akvarelové stránky malířského deníku.
29. 7. – 6. 9. Galerie v přízemí, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč

KONCERTY:

Mladí a hvězdy Pražského jara
Závěrečný koncert projektu Pražské klarinetové dny 2015 představí díla B. Martinů, F. Poulence, M. A. Mozarta a F. M. Bartholdyho v podání laureátů Pražského jara a účastníků mistrovských klarinetových kurzů z ČR i zahraničí.  
4. 7. Velký sál, začátek v 19:30 hod, vstupné plné 100 Kč, snížené 50 Kč

Jazzový most 2015
Zahajovací koncert 12. ročníku mezinárodního jazzového festivalu (Rudolf Mazač – Kentonmania – Big Band & 8 lesních rohů, Sydney Ellis – vocals, Mel Canady – vocals, Jan Karez – Fagot – Yamaha W5).
11. 7. Nádvoří, začátek v 19:30 hod, vstupné plné 100 Kč

Novoměstský letní festival / Novofest 2015 – Flamenco
Zopakování veleúspěšného představení tanečnice Loly Karpenko a skupiny hudebníků v čele s Miroslavem Žárou během večera plného španělské a flamencové hudby.
30. 7. Velký sál, začátek ve 20 hod, vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč

Novoměstský letní festival / Novofest 2015 – 2 koncerty – Balady české, balady španělské a Les Goûts-réünis
První srpnový koncert v podání kytarového dua Siempre Nuevo (Patrick Vacík a Matěj Freml) a české mezzosopranistky Barbory Martínkové-Poláškové. V rámci tohoto projektu vznikly a stále vznikají nové zajímavé transkripce pro obsazení dvou kytar a zpěvu (Dvořák, Novák, Janáček, Rodrigo, de Falla).
Druhý koncert propojí francouzský a italský styl v 18. století a bude umocněn tancem v podání špičkové specialistky na barokní tanec A. Miltnerové za poslechu flétny, violy da gamba i cembala (Couperin, Morel, Rameau, Marais, le Roux, Kalabis).
12. + 26. 8. Velký sál, začátek ve 20 hod, vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč

AKCE

Irský večer na Novoměstské radnici
Mimořádné setkání s irskou tradiční hudbou a tancem je doprovodnou akcí letní školy Bernard’s Summer School 201 zaměřené na irskou kulturu, která v ČŘ letos probíhá už po patnácté. O hudební zážitek se postará čtveřice irských muzikantů z hrabství Mayo na severozápadě Irska (David Doocey, Stephen Doherty, Kevin Corbett a Gerard Butler), kteří jsou zároveň lektory letní školy. Vychutnáte si melodičnost a podmanivost irské tradiční hudby a aktivně se budete moci zapojit do tance.
19. 8. Velký sál, začátek v 19:30 hodin. Vstupné 200 Kč

Nebe nad Neustadtem 2015
Festival na nádvoří NR. Letní kina, koncerty, DJs  party, diskuze, procházky a výhled na nebe.
12. 6. – 25. 8. Info o termínech akcí na FB stránkách Café Neustadt. Vstupné dobrovolné.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU!

ZDROJ: NOVOMĚSTSKÁ RADNICE

Facebook komentáře

Sdílejte články