Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiTiskové ZprávyČešky se přestávají stydět. Stále více žen se zajímá o intimní plastiky

Češky se přestávají stydět. Stále více žen se zajímá o intimní plastiky

Češky se přestávají stydět. Stále více žen se zajímá o intimní plastiky

Ve světě již běžný trend gynekologických plastik naplno dorazil i k nám. České ženy se o ně stále více zajímají, především kvůli komplikacím po porodu, ale také z estetických důvodů. Čísla ze zdravotnických center ukazují, že zákrok v oblasti genitálií ročně podstoupí tisíce českých žen. Společnost si na intimní plastiky teprve zvyká, lékaři z pražského GynCentra se proto snaží bořit tabu v této oblasti, která pomáhá tisícovkám žen zlepšit jejich sexuální život.

V posledních letech se zvýšil zájem o počet provedených operací v celé západní Evropě. Studie zveřejněná v časopise British Journal of Obstetrics and Gynaecology ukázala, že za posledních pět let narostl počet žen se zájmem o plastiky intimních míst o 70 procent. Konkrétně to dokládají také čísla z přední britské kliniky plastické chirurgie Harley Medical Group. Ta předloni evidovala rekordní počet více než 5 000 dotazů ohledně plastické gynekologie.

V Česku potvrzují zájem o intimní plastiky čísla z internetu. Google eviduje měsíčně průměrně dvě tisícovky vyhledávání na téma plastické gynekologie. Celkový počet provedených operací se ovšem určuje těžko. V Česku funguje zhruba 200 zdravotnických zařízení, které provádějí gynekologické plastiky. Souhrnné statistiky neexistují, odhaduje se ovšem, že nějaký zákrok z oblasti plastické gynekologie ročně podstoupí několik tisíc českých žen. „Nejčastější jsou labioplastiky, neboli modelace malých stydkých pysků. Tuto operaci provedeme ročně zhruba stovce pacientek,“ řekl primář pražského Gyncentra MUDr. Petr Pícha.

K dalším častým zákrokům patří omlazení genitálu nebo odstranění příčné řasy hráze. Zájem je také o plastiky vaginy, hymenoplastiku (rekonstrukce panenské blány). „Tyto operace už však nejsou tak časté, v GynCentru je provádím průměrně jednou až dvakrát měsíčně,“ doplnil primář Pícha.

Boj proti tabu

Oproti zahraničí tak v českém prostředí najdeme jeden zásadní rozdíl – o této problematice se téměř nemluví. Přitom téměř polovina dospělých žen středního a vyššího věku uvádí, že není schopná dosáhnout sexuální satisfakce, často kvůli problémům s intimními partiemi po porodu nebo v souvislosti s přechodem.

Ženy se ovšem o takových problémech stále bojí mluvit. Proti tomu se snaží bojovat i odborníci z pražského GynCentra. Lékaři se zde snaží dokázat, že plastické operace ženských partií nejsou nic, za co by se měly pacientky stydět. „Příčinou problémů v sexuálním životě často bývá například nedostatečná pevnost tkání pánevního dna

způsobená porodem nebo stárnutím. Tyto problémy přitom může vyřešit jednoduchý zákrok,“ vysvětluje primář Pícha.

Za odborníky z plastické gynekologie přichází pacientky i z estetických důvodů. Nejčastěji kvůli rejuvenaci (omlazení intimních partií) či hymenoplastice (obnova panenské blány). „Hymenoplastiku si některé vybírají z náboženských důvodů, jiné zahajují společný život s novým mužem a operaci považují za důležitý krok k vymazání starého vztahu,“ uvádí například primář GynCentra Petr Pícha.

V zahraničí zaplatíte až pětkrát tolik

Velké rozdíly panují tradičně v ceně zákroků, v zahraničí jsou až pětkrát vyšší. Pražské GynCentrum nabízí nejčastěji prováděnou labioplastiku od 15 000 Kč, v Polsku je to o deset tisíc více, v Německu už se pacientky dostanou za hranici 50 000 Kč a ve Švýcarsku dokonce přes 100 tisíc korun.

Průměrná cena – Vaginoplastika

Česko 18 556 Kč

… Německo 98 505 Kč

Španělsko 54 960 Kč

Ukrajina 45 782 Kč

Rumunsko 29 541 Kč

Průměrná cena – Labioplastika

Česko 14 621 Kč

… Švýcarsko 107 038 Kč

Španělsko 63 204 Kč

Německo 55 633 Kč

Polsko 24 251 Kč

PÁR ČÍSEL NA ZÁVĚR

Průzkum britské kliniky Transform Cosmetic Surgery:

od roku 2010 až 45% nárůst počtu pacientek plastické gynekologie

většina žen se rozhodla podstoupit operaci z osobních či estetických důvodů

nejčastějšími důvody k zákroku bývají problémy po porodu

průměrný věk britských pacientek je mezi 28 až 35 lety

Průměrné měsíční vyhledávání v roce 2015 prostřednictvím Google:

labioplastika 1300x

labioplastika cena 90x

vaginoplastika 110x

hymenoplastika 50x

plastika pochvy 30x

Další informace naleznete na www.gyncentrum.cz

O GynCentru

GynCentrum zahájilo svou činnost v roce 1992. Jedná se o soukromé zdravotnické zařízení. Klinika je zařízená výbornou diagnostickou operační technikou, která umožňuje včasnou prevenci i účinnou léčbu. Kromě plastických operací zde ženy řeší veškerou gynekologickou prevenci. GynCentrum poskytuje také poradenství ohledně neplodnosti, následnou léčbu včetně IVF, dále poradenství ohledně obezitologie a léčby křečových žil. Pacientky jsou hospitalizované v netradičním prostředí hloubětínského zámečku. Jedná se o jediné lůžkové pracoviště v Praze 9 a 14. Více informací naleznete na www.gyncentrum.cz.

______________________________________________________________________________________

Facebook komentáře