Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business Události

Tesla dále hodlá investovat do bitcoinu

Elon_Musk_Tesla

Automobilka Tesla se ještě v prvním čtvrtletí letošního roku zbavila deseti procent té části svého majetku, kterou drží ve formě bitcoinů. Její představitelé to uvedli při konferenčním hovoru k hospodářským výsledkům za první kvartál, který se konal v noci na dnešek středoevropského času.

Tesla dále hodlá investovat do bitcoinu, ten se díky tomu zotavil z propadu 

Elon-MuskŠéf automobilky Elon Musk poté na twitteru doplnil, že se části bitcoinů zbavila proto, aby demonstrovala užitečnost kryptoměny jako snadno zpeněžitelného aktiva – ve smyslu snadno převoditelného do konvenční měny, jako je dolar. Dodal také, že bitcoinů ve svém osobním držení se nezbavoval. 

V rámci zmíněného konferenčního hovoru sdělil finanční ředitel Tesly, Zachary Kirkhorn, že v době příliš nízkých úroků na aktivech typu vládních dluhopisů se firma rozhodla uložit část volné hotovosti právě do kryptoměny. Bitcoiny za 1,5 miliardy dolaru Tesla pořídila v lednu letošního roku. Prodejem zmíněných deseti procent bitcoinů utržila 272 milionů dolarů, vydělala přitom 101 milionů dolarů.   

Bitcoinu konferenční hovor Tesly každopádně pomohl k zotavení z propadu předešlých tří dnů, kdy se cena kryptoměny propadla dokonce pod 48 tisíc dolarů. Nyní se bitcoin prodává za více než 54 600 dolarů. Investoři pozitivně vnímají záměr Tesly nadále do bitcoinu investovat i to, že, jak řekl Kirkhorn, automobilka dlouhodobě věří v hodnotu kryptoměny.  

Lukas Kovanda, ekonomLukáš Kovanda, Ph.D.

Národní ekonomická rada vlády (NERV)

lukas@lukaskovanda.cz
www.lukaskovanda.cz

Podobné příspěvky

15. květen – Den českých podnikatelů a živnostníků

Afri

Zítra e-shopy ve velkém spouští povánoční slevy

Afri

Měsíc dobročinné závěti chce inspirovat další dárce  

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady