Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiStředočeský krajVyhrály soutěž ve sběru elektroodpadu

Vyhrály soutěž ve sběru elektroodpadu

Vyhrály soutěž ve sběru elektroodpadu

Devět středočeských obcí, které se umístily v čele soutěže ve sběru drobného elektrozařízení, dostanou od kraje finanční odměny.Vyhodnocení loňské soutěže a peněžní dary schválili zastupitelé kraje 23. února 2015. „Soutěž byla určena pro všechny obce Středočeského kraje s cílem zvýšit třídění a sběr elektroodpadu. Hodnotilo se sebrané množství na člověka ve třech kategoriích podle celkového počtu obyvatel. Města nebo obce, které se umístily na 1. až 3. místě každé kategorie, obdrží dar ve výši 30, 20 a 10 tisíc korun,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Marek Semerád (ČSSD).

Odměna 30 000 korun náleží obci Kamenné Žehrovice na Kladensku, městům Sedlčany a Čáslav. Na druhém místě a s odměnou 20 000 korun skončila obec Dolany na Mělnicku, obec Kamenice na Praze-východ a město Mělník. Třetí se umístila obec Chaloupky na Berounsku, Zeleneč na Praze-východ a město Beroun, které dostanou po 10 000 Kč.

Soutěž se konala ve spolupráci se společností Asekol v rámci projektu „Rozvoj sběru použitých elektrozařízení mezi Středočeským krajem a společností Asekol, a.s“. Asekol je neziskově hospodařící společnost, která zajišťuje sběr, dopravu a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů.

Facebook komentáře

Sdílejte články