Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajVítězem středočeského kola soutěže Vesnice roku 2015 se stal městys Vraný

Vítězem středočeského kola soutěže Vesnice roku 2015 se stal městys Vraný

Vítězem středočeského kola soutěže Vesnice roku 2015 se stal městys Vraný

V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře byli ve čtvrtek 18. června 2015 slavnostně vyhlášeni vítězové středočeského kola soutěže Vesnice roku 2015. Zlatou stuhu pro vítěze krajského kola převzal z rukou hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery (ČSSD) starosta městyse Vraný (okres Kladno) Miroslav Zázvork(nezávislý).

„Gratuluji obyvatelům Vraného i osobně panu starostovi. Jsem rád, že po loňském úspěchu, kdy Vraný získalo nejen oranžovou stuhu, ale uspělo i v celostátním kole, pokračovali obyvatelé městyse ve svých aktivitách. Těší mě, že tentokrát to Vranému vyšlo. Přeji vítězi středočeského krajského kola, aby uspěl i v celostátním finále,“ řekl hejtman Miloš Petera při předání ceny vítězné obci.

Letošního ročníku soutěže Vesnice roku 2015 se ze středních Čech celkem zúčastnilo 20 obcí, městysů a měst. Další cenné trofeje si rozdělili následující soutěžící:

Modrou stuhu za společenský život získal městys Maršovice (okres Benešov).

Bílou stuhu za činnost mládeže obdržela obec Kolešov (okres Rakovník).

Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu dostal městys Čechtice (okres Benešov).

Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí putuje do obce Dobšice (okres Nymburk).

„Ve středních Čechách máme více jak 1 200 obcí, a tak je skutečně z čeho vybírat. Děkuji všem středočeským účastníkům, kteří se do letošního 21. ročníku tradiční soutěže Vesnice roku 2015 přihlásili. Vážím si toho, že se nebáli podrobit se velmi pečlivému hodnocení,“ doplnil hejtman Miloš Petera.

Všechny uchazeče o titul Středočeská vesnice roku 2015 velmi pečlivě posuzovala krajská hodnotitelská komise. Její členové postupně zavítali do každé přihlášené obce a zvažovali své rozhodnutí velmi pečlivě a zodpovědně. „Městys Vraný patří k tradičním účastníkům soutěže Vesnice roku a byl pravidelně hodnocen velmi dobře. Vloni Vranští získali ve středních Čechách oranžovou stuhu a postoupili do celorepublikového kola soutěže, kde skončili ze třinácti obcí na třetím místě. Městys Vraný tak získal šek na 600 000 korun. Myslím si, že vítězná trofej je ve správných rukou,“ připomněl Karel Horčička (ČSSD), náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, který byl na slavnostním vyhlášení vítězů také přítomen.

Facebook komentáře

Sdílejte články