Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy

V Úvalech u Prahy přibylo 50 míst pro děti v nové mateřské škole Cukrovar

Až padesát dětí z Úval u Prahy a okolí dostane od příštího školního roku příležitost navštěvovat novou mateřskou školu Cukrovar. Slavnostního otevření, které se uskutečnilo ve čtvrtek 11. června 2015, se zúčastnil i hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

„Je potěšující, že se v Úvalech podařilo vyřešit problém s nedostatkem míst v mateřských školách, který trápí řadu měst a obcí zejména v okolí Prahy. Tyto obce a města se od devadesátých let minulého století mnohde překotně rozvíjely. Developeři se snažili co nejvíce zhodnotit pozemky, nové domy rostly jako houby po dešti, ale nějak se zapomnělo stavět také školy, školky, obchody či služby. Dnes musíme problémy s chybějící občanskou infrastrukturou řešit. Naštěstí se nám to daří i díky podpoře, kterou můžeme obcím poskytnout prostřednictvím Regionálního operačního programu Střední Čechy,“ řekl hejtman Miloš Petera.

Nová školka v Úvalech u Prahy vyrostla na dosud nezastavěné parcele na jižním okraji města. Školka má dvě oddělení a kuchyň. „Novou mateřskou školu Cukrovar jsme začali stavět loni v srpnu, stavba byla dokončena podle harmonogramu letos na konci května. Příští týden 16. června se v nové školce uskuteční dodatečný zápis a od září sem děti mohou začít pravidelně chodit,“ informoval starosta Úval Petr Borecký (SNK Otevřené Úvaly).

Výstavba Mateřské školy Cukrovar v Úvalech u Prahy stála přibližně 27 milionů korun. Z toho 19 milionů korun činila dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy, zbývajícími přibližně osmi miliony korun se na stavbě podílelo město Úvaly.

„Nyní, po dokončení Mateřské školy Cukrovar, máme dostatek míst v předškolních zařízeních a jsme schopni uspokojit zájem rodičů o umístění jejich dítěte do školky. Výhledově je možné v Cukrovaru přistavět další dvě oddělení školky, čímž se kapacita objektu může navýšit na celkem sto dětí,“ doplnil starosta Úval Petr Borecký.
ZDROJ: STŘEDOČESKÝ KRAJ

Podobné příspěvky

Do finále 23. ročníku soutěže MANAŽER ROKU 2015 postoupilo 70 osobností

Šebík

Aplikace Zlepšeme Česko slaví rok

Ilja Hynek

Země Visegrádské čtyřky chtějí v Evropské unii posílit svoji pozici .

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady