Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiStředočeský krajV Nymburce vznikne olympijské centrum .

V Nymburce vznikne olympijské centrum .

V Nymburce vznikne olympijské centrum .

Další zastávkou premiéra Bohuslava Sobotky po středních Čechách byla v doprovodu ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové a hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery prohlídka Sportovního centra Nymburk, tréninkového střediska České unie sportu.

Olympijské centrum Nymburk

Ředitelka centra Monika Bezděková premiéra Sobotku seznámila s novým ambiciózním záměrem vybudovat ve spolupráci s městem Nymburk ze sportovního centra „Olympijské centrum Nymburk“. Projekt spočívá v postupné náhradě stávajících objektů areálu vybudováním nových, vzájemně funkčně i stavebně propojených a moderně vybavených sportovních a ubytovacích kapacit. To vše při zachování současného nepřetržitého provozu.

Premiér Sobotka i ministryně Valachová ujistili hejtmana Peteru i ředitelku centra Bezděkovou, že projekt olympijského centra plně podporují. „Vláda bude na podzim projednávat záměr na vybudování šesti olympijských center. Největším z nich co do nabídky sportů i celkové kapacity by mělo být právě centrum v Nymburce. Zároveň bychom chtěli na tyto projekty vyčlenit finanční prostředky v rozpočtu na příští rok,“ uvedl premiér Sobotka. Investice v řádu 200 až 300 milionů korun by do nymburského sportovního centra měla směřovat již v příštím roce. „V první fázi by se mělo vytvořit ubytovací zázemí pro sportovce. V horizontu několika let by se pak postupně investovalo i do jednotlivých sportovišť,“ doplnil hejtman Petera.

V současné době je centrum celoročně využíváno pro přípravu a soutěže všech věkových i výkonnostních kategorií sportů. Bylo však budováno v období od roku 1953 do roku 1990 a z hlediska dnešních evropských standardů potřebuje komplexní obnovu. Areál je i energeticky velmi náročný. Pro pořádání závodů a turnajů na vyšší úrovni a pro nabídku zahraničním zájemcům, kteří hledají srovnatelnou evropskou kvalitu, je proto již zcela nevyhovující.

V centru probíhá příprava a soutěže sportovců kolektivních míčových sportů, od fotbalu, volejbalu, basketbalu po nohejbal, florbal, baseball. Centrum je v nemalé míře využíváno i k přípravě individuálních sportovců, zejména atletů, plavců, judistů, vzpěračů, lukostřelců, taekwondistů a dalších. Svou sportovní přípravu před Mistrovstvím světa 2015 v Pekingu zde finalizovali oštěpaři Vítězslav Veselý a Petr Frydrych pod vedením Jana Železného. Svou formu zde ladili i oštěpařka Barbora Špotáková, běžci Zuzana Hejnová, Pavel Maslák, Denisa Rosolová, Jan Kudlička a další.

K dispozici je zde venkovní i vnitřní sportoviště pro téměř 20 druhů sportovních odvětví, převážně olympijských sportů. Areál též disponuje mnoha přednáškovými sály, školícími místnostmi i kongresovým sálem pro 450 osob a součástí komplexu je i hotel s kapacitou 250 lůžek.
IMG_0688

Facebook komentáře

Sdílejte články