Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

V nově otevřených půjčovnách je k dispozici celkem přes padesát kol

Kromě příjemné projížďky služba nabídne také řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může také svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem.

Při zapůjčení kola bude nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Kola jsou registrována v systému CEREK, který je přímo napojen na městskou policii, čímž je zajištěno zabezpečení půjčených kol.

Spolupráce Českých drah a Středočeského kraje spočívá zejména v koordinaci této služby. České dráhy zajišťují kontakt se zákazníkem, vlastní provoz půjčoven, přepravu vlaky, které jsou objednávány a spolufinancovány krajem. „Středočeský kraj se významně podílí na spolufinancování provozu půjčoven, zajišťuje jejich propagaci na webu a ve svých infocentrech a svými místními znalostmi se podílí i na výběru nejvhodnějších tras cyklovýletů nejen po regionu Polabí,“ doplnil hejtman Petera.

Tratě s bezplatnou přepravou vypůjčených kol v osobních a spěšných vlacích v regionu Polabí:

* trať 060 Poříčany – Nymburk

* trať 061 Nymburk hl. n. – Rožďalovice

* trať 071 Nymburk hl. n. – Mladá Boleslav hl. n.

* trať 072 Lysá nad Labem – Mělník

* trať 230 Kolín – Čáslav

* trať 231 Kolín – Praha

* trať 232 Lysá nad Labem – Milovice.

Více informací o cyklopůjčovnách, přepravě kol ve vlacích a tipech na výlety vlakem naleznete zde: http://www.cd.cz/cs/volny-cas/cd-bike/default.htm.

Facebook komentáře

Sdílejte články