Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajÚhonice zachránily stavební památku a získaly tak krásný společenský sál .

Úhonice zachránily stavební památku a získaly tak krásný společenský sál .

Úhonice zachránily stavební památku a získaly tak krásný společenský sál .

Obec Úhonice na Praze-západ, která je známá například pořádáním široko daleko největším posvícením, se dočkala důstojného kulturně-společenského zázemí v podobně zrekonstruované historické obecní stodoly. Celkové náklady na rekonstrukci byly 2,87 milionů korun a Středočeský kraj ji dotoval prostřednictvím Středočeského Fondu rozvoje obcí a měst částkou 2,75 milionů korun.

Obec Úhonice na Praze-západ a nový sál

Slavnostního otevření tohoto víceúčelového sálu se v pátek 28. srpna 2015 zúčastnil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

„Mám radost, že se podařilo zachránit klasickou venkovskou stodolu, stavbu, která připomene dřívější život ve středočeské vesnici a zároveň ožije současností. Především tu vzniklo nové společenské centrum, kde se mohou Úhoničtí scházet, a to je podstatné,“ uvedl hejtman Petera.

Obec neměla vlastní sál již více jak 20 let a zvláště v minulých letech se ukázalo, jak ho potřebuje. „V neposlední řadě chceme umožnit i mládeži setkávání v suchu a závětří. Obec tak touto rekonstrukcí získala tolik potřebné kulturně-společenské zázemí. Zároveň však ještě zachránila stavbu, která je součástí kulturní památky. Myslím si, že se tak s obrovskou pomocí Středočeského kraje podařilo zabít dvě mouchy jednou ranou,“ dodal starosta obce Robert Strnádek (TOP 09).
IMG_3357

Facebook komentáře

Sdílejte články