Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajStředočeský kraj s Prahou postaví napojení Klánovic a Šestajovic na dálnici D11 .

Středočeský kraj s Prahou postaví napojení Klánovic a Šestajovic na dálnici D11 .

Středočeský kraj s Prahou postaví napojení Klánovic a Šestajovic na dálnici D11 .

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) dnes jednal s náměstkem pro dopravu hlavního města Prahy Petrem Dolínkem (ČSSD) a starostkou městské části Praha 20 – Horní Počernice Hanou Moravcovou (Šance pro Počernice) o vybudování napojení pražské čtvrti Klánovice a středočeské obce Šestajovice na dálnici D11.

„Obyvatele Horních Počernic jsou zatížení dopravou, jelikož přes ně projíždí řidiči z Klánovic a Šestajovic ve směru do centra Prahy. Našim cílem je ve spolupráci s hlavním městem realizovat napojení Klánovic a Šestajovic na dálnici D11, čímž by se zlepšila plynulost dopravy v této části Prahy a Středočeského kraje,“ vysvětlil hejtman Petera.
Všichni přítomní se na jednání shodli, že bude vytvořena trojstranná dohoda o spolupráci mezi Středočeským krajem, hlavním městem Praha a Ředitelstvím silnic a dálnic na tomto projektu, která bude hotová do konce července tak, aby ji mohla schválit obě zastupitelstva. Během jednání zazněla i otázka financování stavby. „Toto napojení je typickým příkladem projektu, který by mohl čerpat dotaci z programu ITI, protože se nachází na území obou našich krajů,“ připomněl hejtman Petera dotační program Integrovaných teritoriálních investic Pražské metropolitní oblasti, který předpokládá společné projekty Prahy a okolních středočeských území tvořících Pražskou metropolitní oblast.
Jakmile bude schválena dohoda o spolupráci, bude se moci začít pracovat na studii proveditelnosti, která prověří např. možnost výkupu pozemků pod budoucí komunikací. „Stavba je v tuto chvíli na úplném začátku, a pokud půjde všechno hladce, mohla být hotová v roce 2020,“ doplnil hejtman Petera.

Facebook komentáře

Sdílejte články