Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy

Situace v detenčním táboře pro migranty v Bělé-Jezové je pod kontrolou,

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) se ve středu 5. srpna vydal do Bělé pod Bezdězem, aby se společně s náměstkem pro oblast regionálního rozvoje Karlem Horčičkou (ČSSD) osobně přesvědčili o zajištění bezpečnosti ve městě a situaci v Zařízení pro zajištění cizinců Bělá-Jezová, kde jsou internováni cizí státní příslušníci zadržení při ilegálním vniknutí na území České republiky.

V uplynulých dnech došlo k pokusům migrantů o násilné opuštění tábora a skupinky cizinců se objevují i ve městě samotném, což v Bělé pod Bezdězem vzbudilo oprávněné obavy občanů o bezpečnost osob i majetku.

„Chápu občany Bělé, že jsou znepokojeni posledními událostmi. Nicméně po dnešním jednání jsem přesvědčen, že vedení detenčního zařízení, cizinecká policie i pan starosta dělají maximum, aby byla zajištěna jejich bezpečnost a aby veškeré správní řízení ohledně uprchlíků probíhalo v souladu se zákony, a pokud možno v klidu. V současné době rozhodně není k nějakým obavám důvod. Navíc jsme se dnes dohodli na ještě lepší součinnosti cizinecké policie a vedením obce, aby pan starosta, místní policisté i lidé měli co nejvíce relevantních informací,“ konstatoval hejtman Petera. Kraj je připraven v případě potřeby starostovi Bělé poskytnout i finanční výpomoc.

Podle 1. náměstka ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti Jiřího Nováčka spočívá problém v tom, že imigranti jsou po skončení správního řízení a předání příslušných dokladů fakticky svobodní lidé, kteří po odchodu z tábora mají pět až sedm dnů na opuštění republiky. „Od tohoto okamžiku jim nemůžeme nic nařizovat, jen doporučovat. Navrhneme jim nějaká řešení, většina by se měla vrátit zpátky do Maďarska, odkud k nám přicestovali, ale jestli to budou akceptovat, je jen na nich. Můžeme je třeba dopravit na nádraží, pokud to neodmítnou, ale zabránit jim pak, aby se odtud vydali třeba do města, už nelze,“ konstatoval náměstek Nováček. Ministerstvo je nicméně připraveno udělat vše k zajištění co nejlepší spolupráce s radnicí.
Bela p Bezdezem 9

Podobné příspěvky

Nebojte se ukázat lokty a kolena!

Šebík

V Jílovém u Prahy mají nově zrekonstruovanou školku

Šebík

ZNÁMÁ ROCKOVÁ BABIČKA PŮVODEM Z AMERIKY ZVEDLA ZE ŽIDLÍ PRAŽSKOU LUCERNU.

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady