Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiStředočeský krajReakce hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery …

Reakce hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery …

Reakce hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery …

Reakce hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery … na dnešní souhlas poslanců s vládní novelou zákona o vojenských újezdech, která obsahuje zrušení újezdu Brdy

„Rozhodnutí poslanců o zrušení Vojenského újezdu (VÚ) Brdy nepovažuji za příliš šťastné. Ale je to tak a musíme se s tím smířit. Nesouhlasím s tím, že ačkoli zůstane celé území státu, mělo by se rozdělit mezi dva kraje. Myslím si, že by toto území mělo zůstat pod jednotnou samosprávou a to Středočeského kraje. Očekávám, že ještě než dojde k faktickému zrušení brdského újezdu, bude na jeho území vyhlášena chráněná krajinná oblast. Snad se tak podaří uchránit cenné přírodní hodnoty, které v Brdech jsou,“ komentoval hejtman Středočeského kraje Miloš Petera dnešní výsledek hlasování Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR o zrušení Vojenského újezdu Brdy.

Podle středočeského hejtmana není dobré, že bylo rozhodnuto o zrušení VÚ Brdy, když se oba kraje ještě nedomluvily na společném řešení. „Usilovali jsme, aby byl VÚ Brdy vyjmut z projednávaného zákona o rušení vojenských újezdů. U zbývajících čtyř újezdů vyjádřily dotčené kraje souhlas, v případě Brd tomu tak nebylo. I nadále prosazujeme, aby Brdy po zrušení VÚ zůstaly pod jednotnou správou ve Středočeském kraji,“ doplnil hejtman Miloš Petera.

Facebook komentáře

Sdílejte články