Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy

Prezidenta a hejtmana během druhého dne cesty po Středočeském kraji vítala v Berouně i v Sedlčanech náměstí plná lidí

Prohlídka letecké školy a letiště v Bystřici u Benešova a setkání s občany a představiteli samospráv v Berouně a v Sedlčanech. To měli na programu prezident České republiky Miloš Zeman a hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) během druhého dne prezidentské návštěvy ve středních Čechách. „Je pro mne velkou ctí, že jsem mohl pana prezidenta přivézt mezi občany Středočeského kraje. Mám radost z toho, že nás vítají plná náměstí, což se potvrdilo i dnes v Berouně a Sedlčanech, že lidé mají o setkání s námi velký zájem a že se nebojí s panem prezidentem diskutovat,“ zhodnotil druhý den třetí cesty prezidenta po Středočeském kraji hejtman Miloš Petera.

Dopoledne zavítali prezident a jeho hostitel na letiště v Bystřici u Benešova, kde je přivítal Michal Markovič, generální ředitel letecké školy F AIR. Po krátké prohlídce hangáru a setkání s piloty a kadety u vystavených letadel se konala beseda a setkání s piloty, kadety a zaměstnanci firmy F AIR a Letiště Benešov. „Pana prezidenta i mě překvapil velký zájem mladých studentů pilotní školy nejen od nás, ale i ze zahraničí, stát se dopravními piloty. S firmou F AIR Středočeský kraj dlouhodobě spolupracuje. Její představitelé byli s námi i v Číně. Budu iniciovat zařazení rekonstrukce letiště v Bystřici do plánu investic kraje na léta 2016–2020. Chtěli bychom zde zpevnit přistávací plochu a vybudovat nové osvětlení,“ řekl hejtman Miloš Petera.

Odpolední program zahájili prezident Zeman a hejtman Petera v Berouně, kde je přivítal starosta města Ivan Kůs (ČSSD). Po setkání s představiteli města se na Husově náměstí konal mítink s občany. „Podporujeme vznik národního parku Křivoklátsko a současně jsme proti výstavbě přehrady na Berounce. Myslím si, že realizace tohoto projektu by nenávratně zničila krásnou krajinu Berounska,“ prohlásil hejtman Petera. Prezident Miloš Zeman přidal i další žhavé téma Berounska – výstavbu tunelu z Prahy napříč Českým krasem. Zdůraznil, že je proti této stavbě. „Zastávám podobný názor jako pan prezident. Především se domnívám, že tato dopravní stavba není reálná z ekonomických důvodů,“ podotkl středočeský hejtman.

Druhý den návštěvy ve středních Čechách zakončili prezident Miloš Zeman a jeho hostitel Miloš Petera v Sedlčanech, kde na ně náměstí čekala přibližně tisícovka místních občanů.

Hosty uvítal a doprovodil Miroslav Hölzel, místostarosta města. „Společným tématem všech našich dosavadních setkání se zastupiteli i občany na náměstích je migrace. Informoval jsem pana prezidenta o průběhu a získaných poznatcích z nedávného takticko-štábního cvičení na téma zvládnutí migrační vlny i o tom, že bezpečnost našich občanů je pro nás na prvním místě,“ zmínil hejtman Miloš Petera.

V závěrečný den návštěvy prezidenta České republiky ve Středočeském kraji ve středu 20. dubna zavítá Miloš Zeman v doprovodu hejtmana Miloše Petery do Jinců. Setká se zde s vojáky dělostřeleckého útvaru, s vedením města i s místními občany. Na závěr celého pobytu se uskuteční tisková konference.

ZDROJ: STŘEDOČESKÝ KRAJ

Podobné příspěvky

Ve věku 93 let zemřel JUDr. Miroslav Veverka

Afri

Život dětem podporuje sbírku „Naděje pro Oliho“ trpícího spinální svalovou atrofií

Šebík

Kraj podporuje výstavbu obchvatu…

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady