Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Prezident Miloš Zeman se na závěr návštěvy ve středních Čechách svezl

Třetí den návštěvy Středočeského kraje zahájil prezident Miloš Zeman v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi. Prezidenta v jednom z nejstarších středočeských měst přivítal starosta Vlastimil Picek.

V zasedací místnosti radnice se prezident doprovázen hejtmanem Milošem Peterou setkal s představiteli města, jednal o dopravních problémech a revitalizaci poutního místa „Stará Boleslav – kolébka české státnosti“. „Zabývali jsme se složitou dopravní situací v okolí Prahy. Brandýsští zastupitelé poukazovali zejména na přetížené silnice, které se nestíhají opravovat, natož stavět nové,“ informoval o průběhu setkání na brandýské radnici středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Z radnice se prezident vydal na Masarykovo náměstí, kde už na něj čekali občané. O mítink s prezidentem Zemanem byl velký zájem. Na náměstí si názory prezidenta a jeho odpovědi na dotazy přišlo poslechnout odhadem šest stovek občanů. V závěru mítinku se prezident republiky podepsal do pamětní knihy města a dekoroval prapor města pamětní stuhou prezidenta republiky.

Z náměstí se prezident s doprovodem vydal k řece Labi, kde nastoupil na výletní loď Král Jiří. Před lodí prezidenta přivítali kapitán lodi Jan Šubert a provozní plavební společnosti Zdeněk Havlas. Během plavby na horní vyhlídkové palubě prezident diskutoval s odborníky z oblasti vodohospodářství a výstavby. „Informoval jsem pana prezidenta o našem úsilí vybudovat na Labi nová přístaviště a zvýšit tak přitažlivost naší největší řeky pro turisty, vodáky a všechny, kdo mají rádi vodu. Domnívám se, že Labe a Vltava mají obrovský rozvojový potenciál. Mohou se stát vyhledávaným cílem všech lidí, kteří chtějí prožít aktivně chvíle volna v krásném prostředí. Do dvou let chceme na středočeském úseku Labe postavit síť nových přístavišť,” řekl hejtman Miloš Petera.

Závěrečným místem návštěvy prezidenta po středních Čechách se stal zámek v Brandýse nad Labem. Nejprve se zde prezident zúčastnil soukromého oběda s hejtmanem kraje, poté poskytl rozhovory Deníku, Českému rozhlasu a Parlamentním listům.

Na úplný závěr se v divadelním sále brandýského zámku konala tisková konference prezidenta republiky a hejtmana kraje k ukončení návštěvy Středočeského kraje. „Návštěva Středočeského kraje se velmi povedla, prožil jsem ve středních Čechách krásné tři dny. Děkuji všem, kdo se na přípravě a průběhu akce podíleli,” zhodnotil na závěr svoji druhou návštěvu ve Středočeském kraji prezident Miloš Zeman. Z Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi odjel prezident Miloš Zeman na zámek Lány.

Facebook komentáře

Sdílejte články