Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy

Oběti trestných činů získají pomoc na šesti místech Středočeského kraje

V Kladně, Kolíně, Kutné Hoře, Nymburce, Rakovníku a v Mladé Boleslavi mohou občané Středočeského kraje, kteří se stali oběťmi trestné činnosti, získat bezplatnou pomoc. Poskytuje ji Probační a mediační služba v rámci svého projektu „Proč zrovna já?”.

„Za Středočeský kraj tuto bezplatnou službu vítám. Oběti trestných činů jsou jednou z cílových skupin našich aktivit v oblasti prevence kriminality. Kraj má s Probační a mediační službou působící v regionu nastavenu velmi dobrou spolupráci,“ řekl hejtman Miloš Petera (ČSSD). Hejtman převzal záštitu nad konferencí k obětem trestných činů, která se v rámci Středočeského kraje bude konat 17. září 2015 v Kutné Hoře.

Poradci z řad zkušených probačních úředníků pomohou poškozeným orientovat se v jednotlivých fázích trestního řízení. „Například mohou pomoci s podáním trestního oznámení, poskytnout informace, jak podat odvolání či stížnost, jak se uplatňuje nárok na náhradu škody či jak lze trestní věc řešit mimosoudní cestou,“ popsala nabídku služeb Eva Filipová, středočeská regionální vedoucí Probační a mediační služby.

Od prvního okamžiku mohou pracovníci poraden pomoci člověku, který se stal obětí trestného činu, čelit této náročné životní situaci, která je často provázená pocitem bezmoci, vzteku nebo strachu. Ve středních Čechách už této poradenské činnosti v rámci projektu „Proč právě já“ využilo 400 občanů.

Projekt „Proč zrovna já“ je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a také ze státního rozpočtu ČR. Probíhá v celkem 40 městech České republiky, kde působí pro oběti trestných činů přes 80 poradců.

Kontakty na probační úředníky ve středních Čechách lze nalézt na následující webové adrese: http://www.restorativnijustice.cz/cz/kam-pro-radu.

Podobné příspěvky

MS SuperEnduro Praha: Známe podobu premiérové trati pražského superendura

Eliška Rybenská

Lidé se mohou přijít poradit s veřejnou ochránkyní práv Annou Šabatovou na úřad Středočeského kraje

Šebík

JARNÍ KVĚTINOVÝ PLES

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady