Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajNově vybudovaná silniční spojka v Čelákovicích odvede těžkou dopravu od sídliště v západní části města .

Nově vybudovaná silniční spojka v Čelákovicích odvede těžkou dopravu od sídliště v západní části města .

Nově vybudovaná silniční spojka v Čelákovicích odvede těžkou dopravu od sídliště v západní části města .

S pomocí peněz z Regionálního operačního programu Střední Čechy vznikla v Čelákovicích nová obchvatová komunikace, která odvedla od obytných domů sídliště V Prokopě těžkou nákladní dopravu. Slavnostního ukončení projektu, jež se konalo ve středu 29. července, se zúčastnil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který je zároveň předsedou Regionální rady Regionu soudržnosti Střední Čechy.

Vybudování nové silniční spojky vyšlo na cca 9 milionů korun, z toho 4 miliony budou uhrazeny z evropských peněz. Zbytek částky zaplatí město Čelákovice. „Využití evropských peněz na opravy nebo budování nových silnic je pro nás prioritou. Je dobře, že i tady v Čelákovicích byly využity na smysluplný projekt, který umožní zlepšit infrastrukturu města i život řady zdejších obyvatel,“ konstatoval hejtman Petera.

Nově postavená silnice mezi ulicí Stankovského a silnicí II/245 v západní části Čelákovic směrem na městys Lázně Toušeň je vedena těsně na rozhraní bytové zástavby a areálu bývalého podniku TOS Čekákovice. „Nová komunikace umožní rychleji odvádět dopravu z této části města, a sídliště se tak stane pro občany našeho města příjemnou obytnou zónou,“ uvedl starosta města Čelákovice Josef Pátek (ODS) s tím, že její součástí jsou i tři parkoviště pro obyvatele bytové zástavby a příjezdové cesty k přilehlým garážím. Nová komunikace se rozhodnutím zastupitelstva města stala 162. ulicí v Čelákovicích a dostala název Strojařská.

ZDROJ: STŘEDOČESKÝ KRAJ

Facebook komentáře

Sdílejte články