Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajNemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov získala akreditaci

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov získala akreditaci

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov získala akreditaci

 zdroj: STŘEDOČESKÝ KRAJ

Středočeská Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově je akreditovaným zdravotnickým zařízením. Certifikát převzal ředitel nemocnice Petr Hostek minulý týden. Slavnostního předání se zúčastnila také radní Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová. „Jsem velice ráda, že benešovská nemocnice, která je z těch krajských nejmenší, získala akreditaci jako první a pevně věřím, že ostatní krajské nemocnice ji budou do konce roku následovat,“ uvedla radní Jiřina Fialová.

Certifikát předal ředitel akreditační komise David Marx, který výsledek šetření v benešovské nemocnici hodnotí velmi pozitivně. Ocenil, že se nemocnice nebála sáhnout na evropsky srovnatelný nástroj řízení kvality. „Vážíme si, že toho dosáhla s výborným výsledkem. Maximální počet bodů akreditačního šetření je 10 a benešovská nemocnice získala 9,82 bodů, což je na první akreditační šetření ve srovnání s jinými nemocnicemi tohoto typu v České republice, excelentní výsledek,“ zdůraznil ředitel akreditační komise.

Získáním akreditace, která odráží kvalitu zdravotní péče, bezpečnost pacientů ve zdravotnickém zařízení a zaručuje, že péče je poskytována podle postupů správné léčebné praxe, nic nekončí. Naopak nemocnice musí každé tři roky obhájit, že kvalitu nejen udržuje, ale dál zvyšuje.

Ředitel benešovské nemocnice Petr Hostek nastínil plány na letošní rok: „Na konci léta chceme otevřít pracoviště magnetické rezonance. Dále bychom chtěli vybudovat nové pracoviště endoskopie a urgentní příjem. Doufáme, že se nám také podaří přestěhovat a vybudovat nové dětské oddělení v prostorách chirurgického pavilonu a připravit projekt lůžkové rehabilitace. To vše se snahou dále zvyšovat kvalitu poskytované péče.“

Akreditace2

Facebook komentáře

Sdílejte články