Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiStředočeský krajNáměstek Němec ocenil dobrovolníky roku i žáky, kteří nejlépe reprezentují kraj

Náměstek Němec ocenil dobrovolníky roku i žáky, kteří nejlépe reprezentují kraj

Náměstek Němec ocenil dobrovolníky roku i žáky, kteří nejlépe reprezentují kraj

Středočeský kraj již počtvrté ocenil nominované v anketě Dobrovolník Středočeského kraje. „Jde o ocenění dlouhodobé nebo výjimečné aktivity v dobrovolnické práci. Smyslem je zviditelnit neziskový sektor v našem kraji a ocenit dobrovolníky, kteří pomáhají tam, kde je třeba. To nejmenší co pro ně můžeme udělat, je ocenit jejich snažení,“ uvedl statutární náměstek hejtmana Milan Němec při slavnostním aktu v Kulturním domě Vltava v Kralupech nad Vltavou.

Ocenění bylo uděleno Středočechům za pravidelnou a dlouhodobou dobrovolnickou činnost či za počin při mimořádné situaci nebo jinak výjimečnou aktivitu v dobrovolnické práci. Nominovat osobnost na titul „Dobrovolník Středočeského kraje 2014“ mohli představitelé kraje a obcí, občanská sdružení, nestátní neziskové organizace, školy a školská zařízení ve Středočeském kraji.

Ocenění dobrovolníci:

Oblast sociální a zdravotní

Marie NADRCHALOVÁ – Roztoky
Eva VOPATOVÁ – Čistá u Rakovníka

Oblast kultury, sportu a ochrany životního prostředí

Vlastimil PSOTA – Chrášťany

Oblast výchovná a vzdělávací

Vladislav BUŇKA – Kutná Hora
Jiřina LAITNEROVÁ – Rakovník
Blanka HOLOPÍRKOVÁ – Rakovník
Jiří VOSTŘEL – Kostelec nad Labem
Naděžda JELÍNKOVÁ – Čáslav
Alena WEINFURTEROVÁ – Hvožďany
Jiří DUCHOŇ – Nové Strašecí
Věra HANOUSKOVÁ – Mníšek pod Brdy
Zdeňka MAREČKOVÁ – Nové Strašecí

Náměstek Milan Němec dále mimořádně ocenil tři studentky kladenské střední zdravotnické školy Moniku Purchartovou, Veroniku Purchartovou a Barboru Řičicovou za záchranu lidského života. Tyto tři studentky cestou ze školy zachránily život staršího muže, který utrpěl záchvat hypoglykemii. Díky znalostem nabytým při výuce správně diagnostikovaly obtíže muže, který se potácel v Kladně po ulici a budil spíše zdání opilce.

Ostatní navrhovaní dobrovolníci působí v sociální, zdravotní, kulturní nebo sportovní oblasti, v ochraně životního prostředí, ve výchově a vzdělávání anebo se účastnili mimořádné události, například humanitární pomoci při živelné katastrofě.

Zaslané návrhy posuzovala komise složená ze zástupců Středočeského kraje, krajského úřadu, neziskových organizací s působností na území kraje.

Facebook komentáře

Sdílejte články