Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Krajští silničáři dnešní kalamitní situaci zvládají bez větších potíží

První letošní silnější projev zimního počasí zvládá Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje bez větších potíží. Všechny silnice v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Pouze silnice č. II/113 mezi Mukařovem a Doubravčicemi na Kolínsku je dosud uzavřena kvůli pádu několika vzrostlých stromů a zprůjezdněna má být kolem poledne.

Řidiči si musí uvědomit, že svou jízdu musí přizpůsobit stavu vozovky. Silničáři nemůžou být vždy na všech místech a následky kalamity odstraňují postupně,“ řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Přes Středočeský kraj v noci na dnešek přecházela fronta s deštěm nebo dešťovými přeháňkami, které postupně od půlnoci přecházely ve sněžení. Teplota se v průběhu noci pohybovala mezi -2°C až 0°C. Už v noci na Benešovsku jezdilo 12 sypačů, na Kladensku 27, Kutnohorsku 40 a v Mnichově Hradišti 20 sypačů.

Nyní je teplota vzduchu lehce pod bodem mrazu a při stejném vývoji počasí se v brzkých hodinách začne objevovat námraza na mostech. Silničáři proto nadále nabádají řidiče k zvýšené opatrnosti.

Středočeská správa a údržba silnic zajišťuje a koordinuje zimní údržbu silnic I., II a III. třídy. Zimní období je podle zákona stanoveno od 1. listopadu do 31. března, kdy dispečink bude nepřetržitě sledovat sjízdnost silnic a vývoj počasí a vysílat do terénu údržbová vozidla. K dispozici má na letošní zimu celkem 253 sypačů s radlicí, 161 traktorů se závěsnou radlicí a 12 sněhových fréz. Pro kalamitu je sjednána pomoc u zemědělců, stavebních firem a živnostníků, kteří mají nakladače a traktory s radlicí.

Facebook komentáře

Sdílejte články