Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajKrajští silničáři dnešní kalamitní situaci zvládají bez větších potíží

Krajští silničáři dnešní kalamitní situaci zvládají bez větších potíží

Krajští silničáři dnešní kalamitní situaci zvládají bez větších potíží

První letošní silnější projev zimního počasí zvládá Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje bez větších potíží. Všechny silnice v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Pouze silnice č. II/113 mezi Mukařovem a Doubravčicemi na Kolínsku je dosud uzavřena kvůli pádu několika vzrostlých stromů a zprůjezdněna má být kolem poledne.

Řidiči si musí uvědomit, že svou jízdu musí přizpůsobit stavu vozovky. Silničáři nemůžou být vždy na všech místech a následky kalamity odstraňují postupně,“ řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Přes Středočeský kraj v noci na dnešek přecházela fronta s deštěm nebo dešťovými přeháňkami, které postupně od půlnoci přecházely ve sněžení. Teplota se v průběhu noci pohybovala mezi -2°C až 0°C. Už v noci na Benešovsku jezdilo 12 sypačů, na Kladensku 27, Kutnohorsku 40 a v Mnichově Hradišti 20 sypačů.

Nyní je teplota vzduchu lehce pod bodem mrazu a při stejném vývoji počasí se v brzkých hodinách začne objevovat námraza na mostech. Silničáři proto nadále nabádají řidiče k zvýšené opatrnosti.

Středočeská správa a údržba silnic zajišťuje a koordinuje zimní údržbu silnic I., II a III. třídy. Zimní období je podle zákona stanoveno od 1. listopadu do 31. března, kdy dispečink bude nepřetržitě sledovat sjízdnost silnic a vývoj počasí a vysílat do terénu údržbová vozidla. K dispozici má na letošní zimu celkem 253 sypačů s radlicí, 161 traktorů se závěsnou radlicí a 12 sněhových fréz. Pro kalamitu je sjednána pomoc u zemědělců, stavebních firem a živnostníků, kteří mají nakladače a traktory s radlicí.

Facebook komentáře

Sdílejte články