Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiStředočeský krajKraj se představuje na veletrhu INFOTOUR & CYKLOTURISTIKA

Kraj se představuje na veletrhu INFOTOUR & CYKLOTURISTIKA

Kraj se představuje na veletrhu INFOTOUR & CYKLOTURISTIKA

Středočeský kraj se poprvé účastní veletrhu cestovního ruchu INFOTOUR & CYKLOTURISTIKA v Hradci Králové. Již 16. ročník se koná 13. až 14. března 2015.
Kraj tu kromě nabídky aktivní turistiky prezentuje nové Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi a cyklotrasu č. 17 Greenway Jizera, která bude letos nově vyznačena a napojena na síť cyklotras na Mladoboleslavsku.

„Příznivcům aktivního pohybu velmi rádi představíme to nejzajímavější, co jim mohou střední Čechy nabídnout. Máme téměř celoročně splavné řeky, je tu možnost koupání ve vodních nádržích, návštěvníci si u nás mohou také zalyžovat a máme dobře značené turistické trasy a více než 300 kilometrů cyklotras,“ řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

Veletrh je tradičně zaměřen na turistické možnosti v krajích a regionech, na zájezdy, ubytování, náměty na výlety, na dovolené na kole, u moře i na horách, regionální výrobky a vybavení pro cykloturistiku. V loňském roce se ho zúčastnilo 133 vystavovatelů, z toho 6 krajů a navštívilo ho 5 000 příznivců aktivního trávení volného času.

Návštěvníkům stánku Středočeského kraje má pomoci v orientaci sada tematických brožur, kterou kraj vydal před koncem loňského roku za finanční podpory ROP NUTS II Střední Čechy. „Jde o šest brožur Cyklistické výlety ve Středočeském kraji. První čtyři se věnují jedné oblasti kraje, pátá se jmenuje Střední Čechy na kole s dětmi. Poslední brožura Celodenní výlety z Prahy je česko-anglická,“ popsal náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Karel Horčička (ČSSD).

V každé brožuře je uvedeno 11 výletů pro kolo. Výlety jsou rozdělené i podle obtížnosti. „Každý si tak lehce najde trasu, která mu nejvíce vyhovuje. Brožurky obsahují i kvalitní mapy, výškové profily, popis trasy a fotografie,“ doplnil náměstek Horčička. Brožury jsou zveřejněny na portálu cestovního ruchu Středočeského kraje www.middleczech.cz.

Na veletrhu se kraj pochlubí i dalšími publikacemi. Turisté najdou tipy v nových materiálech s názvem Pěší turistika v chráněných krajinných oblastech Středočeského kraje, Toulky Středočeským krajem a Po kolejích, vzduchem, po vodě, koňmo. I ty byly vydány za finanční podpory z evropských fondů. Získat je lze v Informačním centru Středočeského kraje nebo v akreditovaných informačních centrech středních Čech.

Na veletrhu dostanou zájemci také aktualizované turistické mapy jednotlivých oblastí kraje – okolí Prahy-západ, Kladensko a Rakovnicko; Mělnicko a Mladoboleslavsko; okolí Prahy-východ, Nymbursko a Poděbradsko; Křivoklátsko, Český kras, Střední Povltaví, Dolní Posázaví, Ladův kraj; Jižní Brdy, Příbramsko, Sedlčansko, Česká Sibiř a Kolínsko,

Facebook komentáře

Sdílejte články