Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy

Kraj rozdělí 50 miliónů od ministra zdravotnictví krajským nemocnicím

Tři středočeské nemocnice dostanou peníze, které krajům slíbil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček na prosincovém jednání Asociace krajů. Středočeský kraj by měl, stejně jako ostatní kraje, získat v roce 2015 od Ministerstva zdravotnictví ČR investiční dotaci ve výši 50 miliónů korun. „Naplní-li ministr tento svůj slib a nebudou-li peníze účelově určeny na akce dané ministerstvem, měly by jít do benešovské, kolínské a příbramské nemocnice,“ řekl hejtman Miloš Petera po jednání krajské rady v pondělí 15. prosince 2014.

Celkem 5,4 miliónu korun půjde do Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov na obměnu systému na elektronické zpracování snímků na RTG oddělení. „Stávající systém je zastaralý a poruchový. Jeho nefunkčnost by znamenala velké komplikace jak pro chod nemocnice, tak pro její pacienty,“ vysvětlila radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová, která návrh na rozdělení padesátimiliónové ministerské dotace předložila radním k projednání.

Další a zároveň nejvyšší částka 28 milionů 648 tisíc korun bude směrována do Oblastní nemocnice Kolín, a.s., a to na tři investiční akce. První z nich je rekonstrukce operačních sálů ve třetím nadzemním podlaží pavilonu gynekologie, oprava technologie chlazení včetně vybavení zdravotnickou technologií. „Stav těchto operačních sálů je z hlediska požadavků hygienické služby nevyhovující a proto je jejich rekonstrukce nezbytná. Počítáme s tím, že by na ni šlo 20 milionů 774 tisíce korun,“ konstatovala radní Jiřina Fialová. Stavební práce by měly proběhnout v červnu až srpnu 2015. Za dalších 7 milionů 865 tisíc korun by měla být v létě 2015 v kolínské nemocnici provedena oprava hlavní výměníkové stanice. A 9 milionů 911 tisíc korun půjde na akci „Ředění cytostatik“, která předpokládá stavební úpravy části prvního nadzemního podlaží objektu L včetně vytápění, měření a regulace. Její součástí je i vestavba čistých prostor a zajištění lékařské technologie. Tato akce by se podle představ kraje měla uskutečnit v lednu až březnu 2015.

Třetí krajskou nemocnicí, kde by měla finanční dotace ministerstva zdravotnicí pomoci, je Oblastní nemocnice Příbram, a.s. Celkem 6 milionů 961 tisíc korun jako částečná úhrada spoluúčasti na projektu hrazeného z ROP napomůže budování Diagnostického a endoskopického centra. „Projekt je zaměřen na pořízení nových zdravotnických technologií, především pro oblast gastroenterologie, kardiologie, gynekologie a ORL v souvislosti s novým uspořádáním těchto oddělení po rekonstrukci křídla D1 monobloku,“ upřesnila radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová. Tento projekt podle ní navazuje na generel dostavby a modernizace celého nemocničního komplexu příbramské nemocnice.

Podobné příspěvky

Prezident Miloš Zeman podpořil záměry Středočeského kraje

Šebík

Tesco od července zahájilo nákupy on-line

Afri

Divadelní tip: Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte s Marthou Issovou a Annou Polívkovou v La Fabrice

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady