Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj

Kraj přispěje rybářovi a cestovateli Jakubovi Vágnerovi na revitalizaci rybníku Katlov na Kutnohorsku

Známý rybář a cestovatel Jakub Vágner získal od Středočeského kraje dotaci přes 750 tisíc korun na revitalizaci rybníku Katlov na Kutnohorsku. Za kraj s ním v pondělí 22. prosince 2014 podepsal smlouvu náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Marek Semerád.

Fandím panu Vágnerovi, který si vzal na svá bedra těžký úkol a přispěje k ozdravení přírody v našem regionu a zachování mizejících druhů řady vodních živočichů. Jeho láska k přírodě navíc inspiruje děti, mezi kterými už má mnoho obdivovatelů,“ řekl při podpisu Marek Semerád.

Jakub Vágner, syn hudebníka Karla Vágnera, si více než dvacetihektarový rybník pronajal na 25 let od města Kutná Hora. V rámci revitalizace nechal na ploše rybníka vybudovat dva ostrovy a osázet je vzrostlou zelení, aby zde mohli hnízdit vodní ptáci. Vágner tu buduje centrum pro sportovní rybáře z celého světa a centrum záchrany genofondu velkých evropských ryb. „Pořádáme tu také dětské rybářské tábory a už příští rok v květnu se tu bude konat první oficiální dětské mistrovství světa v lovu kaprů,“ dodal Vágner.

Jakub Vágner, kterému bude na Štědrý den 33 let, je známý tím, že za rybami a dobrodružstvím cestuje téměř do všech koutů světa, pořádal třeba výpravy do povodí Amazonky v Jižní Americe a Konga v Africe. Propaguje rybářský přístup zvaný “chyť a pusť”, kdy se ulovené ryby vracejí do vody.

Rybník Katlov se nachází v těsné blízkosti drobné osady Katlov, přibližně 1 km od obce Červené Janovice směrem na Štipoklasy. Rybník Katlov byly původně dva velké rybníky, nyní spojeny průplavem. V časech, kdy je málo vody, je vidět dno průplavu. Můžete se v těch místech projít, jelikož je hluboký sotva po kolena. Ani jinak, krom místa u hráze, nedosahuje nijak velké hloubky.

Jakub_Vágner

Podobné příspěvky

Středočeský hejtman Miloš Petera…

Afri

Dva tenoři, dva velké hlasy…

Afri

Tip pro celou rodinu: plavba lodí po Berounce! Přívoz Kazín zahájí provoz 30. 5. 2015

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady