Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiStředočeský krajKraj chce zlepšit nakládání s odpady, pro obce pořádá odborné semináře

Kraj chce zlepšit nakládání s odpady, pro obce pořádá odborné semináře

Kraj chce zlepšit nakládání s odpady, pro obce pořádá odborné semináře

Středočeský kraj chce zefektivnit odpadové hospodářství ve svých obcích a připravil pro jejich zastupitele odborné semináře. Na nich se seznámí s novým ekonomicky výhodným způsobem nakládání s komunálním odpadem.

„Chceme, aby města a obce v našem kraji ve svozu, skladování a třídění odpadu úzce spolupracovaly, aby odpadové hospodářství bylo co nejlevnější a přitom co nejšetrnější k životnímu prostředí,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Podle náměstka pro životní prostředí Marka Semeráda je v současné době v oblasti hospodaření s odpady ve Středočeském kraji hlavním problémem vysoký podíl skládkových odpadů a především velká roztříštěnost systému sběru, svozu a dalšího nakládání s dopady. „Ve srovnání s obcemi jiných krajů tak mají odpadové hospodářství středočeské obce zatím nejdražší,“ zdůraznil náměstek Semerád.

Semináře proběhly v listopadu v Benešově, Příbrami a v Praze. Do konce roku pak v Mladé Boleslavi, Mělníku, Kladně, Berouně, Kolíně a Nymburce. Na seminář je třeba se přihlásit v rozpisu uvedeném na webových stránkách http://www.stredoceska-kampan.cz/ v sekci Pro obce – Seminář „Jak dál s odpady 2014“.

Facebook komentáře